Tudás

Magyar kutatók ígéretes módszere a nehezen kristályosodó fehérjék atomi szintű szerkezetvizsgálatában

Fejlesztésük felhasználásával hosszabb távon olyan terápiás gyógyszerhatóanyagok is készülhetnek, amelyek csökkenthetik bizonyos tumorok áttétének kialakulását.
Techno

A génszerkesztés visszafordíthatatlanul tovább mélyítheti a társadalmi szakadékot

Múlt héten Emmanuelle Charpentier és Jennifer A. Doudna megkapta a kémiai Nobelt a CRISPR génszerkesztési eljárás feltalálásáért, ennek kapcsán pedig felmerül a kérdés: vajon milyen jövővel kecsegtet annak széles körű alkalmazása?
Techno

Egy robot legyőzte a dél-koreai nemzeti curling-válogatott játékosait

A Korea Egyetemen fejlesztett mélytanuló programmal Curly, a curling robot négyből három meccset megnyert a dél-koreai nemzeti válogatott játékosai ellen.
Techno

A dolgozók szívesebben fogadnak el mentális segítséget robotoktól, mint főnöküktől

Egy új nemzetközi felmérésben a megkérdezettek csupán tizennyolc százaléka részesítené előnyben az embereket a robotokkal szemben, amikor mentális egészségük támogatásáról van szó.
Bolygó

Csak évtizedek múlva kellene megtapasztalnunk, ami most a bolygón zajlik

A klímaváltozás olyan következményeivel nézünk szembe, aminek elvileg csak 2050-ben jött volna el az ideje. De akkor mi lesz velünk később?
Techno

Így látja a haditechnika fejlődését egy mesterlövész

A Bőrnyakúak című igaz történeten alapuló mű szerzője szerint a modern háborús technológiákból egyedül a politikusok és a vállalatok profitálnak, és hazugság, hogy a technika segít megelőzni vagy humánusabbá tenni a harcokat.  
Techno

A robotok teste is felhalmozhat "zsírtartalékot"

A Michigan Egyetem kutatócsoportja olyan biomorf elemeket fejlesztett robotoknak az emberi test mintája alapján, melyek segítségével a gépek hozzánk hasonlóan tárolhatják az energiát.
Tudás

A Facebook kiakadt a Társadalmi Dilemma dokumentumfilmen

Nemrég mutatták be a Netflix filmjét, amelyben technológiai cégek egykori munkatársai beavatják a nézőket, mi (és főleg hogyan) zajlik a színfalak mögött. A Facebook reagált, és nincs elragadtatva.
Tudás

Megtalálták az intelligencia helyét az agyban

A parieto-frontális integrációs elmélet nem egy szitokszó, hanem válasz a kérdésre, miszerint hol található az agyban az intelligencia?
Techno

Csótányok ihlették ezt az egyedülálló mikrorobotot

1 másodperc alatt testhosszának 13,9-szeresét képes megtenni, és ezzel nemcsak a világ egyik legkisebb,de egyben az egyik leggyorsabb szerkezete lett.
Tudás

Talán elfuthatunk, de el is bújhatunk a drónok elől?

Modern korunk Nagy Testvére tényleg mindent lát, már ha hagyjuk. Mutatjuk, mit tehetünk a kéretlenül leselkedő drónok ellen.
Techno

Pontosan utánozza a lépéseket az intelligens művégtag

A mesterséges intelligenciával működő eszköz segíti viselőjét az akadályok kikerülésében, melyek felett könnyedén és egyszerűen átlép.
Techno

Gépi tanulással gyorsítanák a széndioxid-veszteség újrahasznosítását

Az algoritmusok több mint 240 anyagból választottak ki 4 ígéretes opciót.
Techno

A következő személyi edzőnk neve: mesterséges intelligencia

A 3D mozgásrögzítő- (motion capture) és mesterségesintelligencia-vezérlésű rendszer eddig csak a profi sportolók számára elérhető biomechanikus és egyéb elemzéseket készített. Mostanáig.
Tudás

Egy macskaparazita kockázatvállalóbbá teheti az embereket

Nehéz elképzelni, hogy egy parazita egyenesen a macskák karmai közé hajtja a rágcsálókat, friss kutatások szerint azonban tényleg befolyásolja a gazdatest viselkedését, és vakmerővé teszi a fertőzött egyedeket.
Ember

Szívbemarkoló animációs rövidfilm készült a közösségi média hamis világáról

Emily Downe "Better" című alkotása alig ötperces, mégis tökéletes képet vetít elénk maximalista társadalmunk alattomos természetéről, és a nap mint nap ránk nehezedő nyomásról.
Techno

Mesterséges tüdőt fejlesztettek koraszülött csecsemőknek

A kutatók azt remélik, hogy az eszköz segíti a koraszülöttek kezelését, jelentősen javítva túlélési esélyeiket. Kismalacokon végzett vizsgálatokkal már sikerült reprodukálniuk az anyaméhben lévő környezetet és a méhlepény funkcióit, ami lehetővé teszi a tüdő és más szervek kifejlődését.
Tudás

Miért pont 1,5-2 méteres a biztonságos távolságtartás?

Honnan ered ez a szabály, és egyáltalán: elég biztonságos a gyakorlatban?
Techno

Egy robotnak nincsenek szerzői jogai (még)

Hogyan alakíthatja át a mesterséges intelligencia a kultúrát és az ipart? Erről szól a 2020-as "WIPO: mesterséges intelligencia és szellemi tulajdon – virtuális élmény” online kiállítás, ami sok más kérdést is felvet a robotok és a szerzői jogok kapcsolatáról.
Tudás

A sarki fény is közrejátszhatott a Titanic-katasztrófában

Illetve nem is maga a sarki fény, hanem az azt előidéző napvihar, ami bezavarhatott a hajó navigációs-kommunikációs eszközeinek működésébe.
Tudás

Egy új app négyszer nagyobb eséllyel leszoktat a dohányzásról, mint az általános módszerek

Legalábbis ezt ígéri a seattlei Fred Hutchinson Rákkutató Intézet fejlesztése: a klinikai tesztek során 2415 főt vizsgáltak, 28%-uk pedig 12 hónap elteltével sikeresen letette a cigit.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.