Ember

Egy ezer fős felmérés eredményei a legtöbb stresszt kiváltó és a legélvezetesebb szexuális pozíciókról

Az állandó megújulás képessége mondhatni a boldogság egyik fokmérője életünkben, különösképp igaz ez akkor, ha a szexualitást is olyan mozgalmasság jellemzi, ami felér egy edzéssel. Igen ám, de ha nem vigyázunk komoly stressz fenyegethet, ahogy az egy kutatásból is kiderült.
Tudás

TENET avagy a rejtélyes Sator négyzet titkai

A titokzatos jelkép a történelmi Európa számos helyszínén előkerült, de Észak-Afrikában és Nyugat-Ázsiában is megtalálták. Különös tulajdonsága, hogy amikor azt gondolnánk, hogy már megtaláltuk a legkorábbi ábrázolását, előkerül egy még korábbi változata. Ahány kutató, annyiféle magyarázat létezik az üzenetére, és az igazság felfedezése talán még várat magára.
Bolygó

A megalodonnak csak a hátúszója akkora volt mint egy felnőtt ember

Talán kevésbé ismert tény, hogy a mára kihalt ősállatok egykori valós méretének megbecsülése egyáltalán nem könnyű feladat, kevés a tudományos konszenzus, és gyakran változnak a súly, magasság és hosszértékek. A megalodon esetében sincs ez másképp dacára fennmaradt hatalmas állkapcsának. Most talán egy új módszer segíthet a pontosabb rekonstrukcióban. Mekkora volt tehát valójában a Meg?
Ember

Megfejthették az emberi öntudat egyik nagy titkát

Néhány tudós arra a következtetésre jutott, hogy talán megoldottak egy 1500 éves dilemmát az emberi tudat természetéről: vajon tudatunk, tudatosságunk folyamatos, vagy diszkrét, azaz pillanatnyi felvillanásokban létezik csupán?
Techno

Mesterséges intelligencia írt cikket a The Guardianbe. Áttörés vagy csak túlzó hype?

Szeptember nyolcadikán bejárta a világsajtót egy cikk, melyet a brit The Guardian közölt. Ebben, a történelemben először, egy mesterséges intelligencia köszöntötte az emberiséget, és megpróbált mindenkit megnyugtatni békés szándékai felől. Ez legalábbis a történtek populáris olvasata, de mi vajon a valóság?
Techno

Futurisztikus, rugóval szerelt, "Vissza a jövőbe" edzőcipők könnyítik meg a városi sétát

A Marty McFly önbefűző cipőit idéző pneumatikus meghajtású csúszó cipők mintha mozgójárdára tennék az embert és állítólag sokkal több sétára ösztönöznek. Gyorsabban és lendületesebben haladhatunk bennük, és ez bizony igazi jó mókának hangzik, amit muszáj kipróbálni!
Ember

Karóval átszúrt szívvel, arccal lefelé eltemetett halottak titkai a középkori Európából

A halál témaköre ma is nyugtalanságot szül, se szeri se száma az elkerüléséről szóló filmeknek, irodalmi műveknek és a tudomány is nagy erőkkel kutatja a területet. Mindig is így volt ezzel az ember, a halál misztériuma pedig furcsa, szokatlan hiedelemvilágot alakított ki, különösképp a nagy járványok idején.
Techno

Létrehozták az eddigi legnagyobb, biztonságos kvantum-kommunikációs hálózatot

A kísérlet egyben a biztonságosabb internet létrehozásáról is szól, és komoly előrelépés az oda vezető úton. Ha valaha megvalósul a "kvantum internet", az eddig még soha nem látott biztonságot és privát szférát hozhatna mindannyiunknak.
Ember

Fényképeken a koronavírus behatolása a tüdő sejtjeibe

Néhány napja szomorú felvételeket közöltek az USA egyik egyetemének tudósai. A fényképeken az látható, ahogy a SARS-CoV-2, vagyis a Covid-19-ért felelős koronavírus virionjai elözönlik és elborítják az emberi tüdő sejtjeit.
Űr

Kína felbocsátott egy újrafelhasználható tesztűrhajót, ami valószínűleg egy űrrepülőgép

Kínának hivatalosan sem újrafelhasználható űrhajója sem űrsiklója nincs. Ugyanakkor mintha mégis lenne, csak ezekről soha nem szól a hivatalos közlés. Most éppen mintha épp felbocsátották volna a nem létező eszközök egyikét.
Űr

Új kiberbiztonsági direktívák az űriparnak, a Trump adminisztrációtól

A világűr katonai és polgári szempontból mindkét szektor iparágai számára jelentős felértékelődésben van, egymást követik az izgalmas és úttörő eredményeket hozó hírek. Az érintett országok kormányzati szervei is buzgón dolgoznak a szabályozás fejlesztésén, és vállalataik támogatásán.
Techno

Engedélyezték az első kis méretű, moduláris atomreaktort az USA-ban

A kis méretű nukleáris energiaforrással működő atomerőművekről már írtunk, és most újabb fontos esemény történt a szektorban. Az USA-ban sikeresen zajlik az engedélyeztetés folyamata, és úgy tűnik, hogy az évtized közepére üzembe állhatnak az első jóváhagyott moduláris atomreaktor telepek.
Techno

Az Amazon megkapta az engedélyt a drónos csomagszállításra

A pilóta nélküli személy és áruszállítás kora szélsebesen közeledik. Ha már a szabályozó hatóságok is megmozdulnak, hozzáigazítva elvárásaikat az ajtón kopogtató valósághoz, tudhatjuk, hogy a paradigmák ismét veszélybe kerültek. Nem baj, ez a sorsuk.
Techno

Nukleáris hulladékból több száz évig működő akkumulátor? A kutatók már dolgoznak rajta

Az atomerőművekben keletkező nukleáris hulladék óriási problémája az emberiségnek. Egy cég most akkumulátorokat gyártana a veszélyes hulladékból.
Ember

Az oroszok feloldották a Cár-bombáról készült filmfelvételek titkosítását

A titkosítás feloldása csak rendkívül régi technológiát érint, haditechnikai újdonságot a napvilágra került felvételek nem hordoznak. Az mindenesetre eszünkbe juthat róla, hogy bár a világ sokat változott, 2019-es adatok szerint továbbra is mintegy 13 865 atomtöltet várakozik azóta is silókban, a 8 bevallott és az 5 feltételezett atomhatalom hadseregében.
Ember

Tanárok, gyerekek, iskolanyitás a Covid-19 járvány tükrében, első rész - körkép az USA-ból

Az északi féltekén napokon belül nyitnak az iskolák, és a világ csak találgat, hogy hogyan kellene most ezt jól csinálni, a tomboló Covid-19 pandémia közepén. Milyen következményei lesznek az újranyitásnak, ha személyes formában zajlik az oktatás, és milyen lelkiállapotban várják ezt a leginkább veszélyeztetett csoport tagjai: a tanítók, tanárok és oktatók.
Ember

Az USA-t megrázták az online rendelhető DNS tesztek nyomán kitörő botrányok

A humán genetikában az elmúlt évtized egyik meghatározó trendjévé váltak az online rendelhető DNS tesztek, az adatbázisok segítségével a rendőrök bujkáló gyilkosokat fogtak el, és úgy tűnik van még bőven csontváz abban a szekrényben, melynek zárját a DNS adatai nyitják.
Ember

Dr. Fauci zsúfolt világtérképe az összes bennünket fenyegető betegséggel

A világ manapság jórészt a Covid-19 néven ismert betegségre figyel. Noha a figyelem nagy része jelenleg egyértelműen erre az új kórokozó-veszélyre összpontosít, nem ez az egyetlen betegség, mellyel számolnunk kell (vagy újból számolnunk kell). 
Űr

A NASA szerint van egy hangyányi esélye, hogy egy aszteroida nemsokára becsapódik a Földbe

Hát, ez nem jó hír, akárhonnan nézzük. A becsapódás esélye rendkívül alacsony, és az objektum sem túl nagy, az eseményre pedig vagy az USA elnökválasztását megelőző napon kerül sor, vagy soha. Persze, 2020-at írunk, szóval nincs mit csodálkozni a dolgon.
Űr

Mit élnek át az űrhajósok, mikor újra belépnek a Föld atmoszférájába?

Kifejezetten ritkák az olyan videók, melyek a visszatérő-modulból mutatják meg, mit jelent ez az élmény az űrhajósok számára. Viszonylag értelmetlen az összehasonlítás, de ha egy utasszállító repülőgép ablakából látnánk ugyanezt, valószínűleg nagy bajban lennénk.
Ember

Új wellness trend a stresszoldó tehénölelgetés

Az egyre sebesebben terjedő új wellness szolgáltatás levezeti a stresszt és az USA-ban 300 dollárba kerül belőle 90 perc, ami a marhának is (de talán főképp a tulajdonosának) megéri. Az elmúlt években jógát láttunk már macskával, kecskével és kígyóval, de bocikkal azért minimum haladó szint lenne, így velük marad az ölelés.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.