Bolygó

A szupergazdagok átlagban rosszat tesznek a bolygónak

Az emberiség leggazdagabb 1 százalékának nem csupán hihetetlen mértékű vagyon összpontosul a birtokában, de a legszegényebbekhez képest több mint kétszer annyi széndioxid-kibocsátásért is felelnek, állítja egy új tanulmány, melynek végkövetkeztetése a túlzott luxust célzó adók szükségességét hangsúlyozza.
Bolygó

A Lego végre elhagyja a műanyagot a műanyag építőkockák csomagolásából

A túlzásba vitt tobzódó műanyag csomagolás korában, szerveinktől szöveteinktől kezdve a Föld óceán óceánjainak élővilágáig, szinte mindenhol minden életet fenyeget ez a szuperszemét, a LEGO is lemondott a műanyag zacskók használatáról műanyag játékainak becsomagolásához.
Ember

Így is fertőzhet - újra egy világelső magyar felfedezés a koronavírusról

A szegedi Pharmacoidea gyógyszerkutatással foglalkozó magáncég kutatói, Hudák Anett, Szilák László és dr. Letoha Tamás a koronavírus új fertőzési módjáról tettek közzé egy tudományos ellenőrzés előtt álló tanulmányt. Ebben arról számolnak be, hogy kutatási eredményeik szerint a koronavírus az eddig ismert mód mellett másképpen is képes bejutni az emberi sejtekbe.
Ember

Kibervihar Magyarország felett - beszélgetés a KIBEV elnökével, Keleti Arthurral

Múlt csütörtökön a délutáni órákban mindeddig példátlan méretű és intenzitású túlterheléses (DDoS) támadás ért több magyarországi vállalatot és szervezetet. A támadást a Magyar Telekom erre létrehozott csoportja észlelte és elhárította, a hátteréről Keleti Arthurral az Önkéntes Kibervédelmi Összefogás (KIBEV) elnökével beszélgettünk.
Űr

Kína novemberben fellövi az első űrbányász robotot

Novemberben újra útjára indulhat a Hosszú Menetelés kínai rakéta fedélzetén az első űrbányász robottal, melyet a pekingi Origin Space magánvállalat juttat az űrbe.
Űr

Sokoldalú, moduláris, elektromos jármű a Német Légiközlekedési Központtól

A Német Légiközlekedési Központról (DLR) legutoljára akkor hallottunk, mikor a NASA űrvakondja, a magát a Mars talajába beásni igyekvő szerkezet bajba került, hiszen ők irányították ezt a próbálkozást. Most újra hallattak magukról, egy moduláris, transzformerszerű, sokoldalú jármű terveinek nyilvánosságra hozatalával.
Űr

Megtalálhatták az első bolygót egy másik galaxisban

Néhány tudós azt állítja, hogy megtalálhatták az első bolygót egy idegen galaxisban. Ha igazuk van, akkor ez lesz az első emberiség által felfedezett exobolygó a Tejúton kívül.
Ember

Az adatok szerint a női vezetők valóban jobban kezelik a koronavírus-válságot

A koronavírus járvány kitörése óta végzett elemzések egyik figyelemre méltó eredménye szerint a női vezetők kiemelkedően jól teljesítettek, az Új-Zélandi Jacinda Arderntől, Taiwan elnökén, Tsai Ing-Wenen át Angela Merkelig bezárólag. A női vezetővel rendelkező országokat példaként emlegetik a járvány kezelésében.
Tudás

Stonehenge akusztikus modellje olyan hangzást produkált, mint egy modern mozi

A rejtélyes installáció időről időre felfedi egy-egy újabb titkát a ma kutatói előtt, ezekből valahogy nem akar kifogyni. A legújabb felfedezés az eredeti térkő-összeállítás akusztikus tulajdonságaival kapcsolatos.
Ember

Egy újonnan felfedezett molekula semlegesíti a koronavírust, és a terjedését is megakadályozza egerekben

Pittsburgh Egyetemének tudósai elkülönítettek egy olyan biomolekulát, amely „teljesen és specifikusan” semlegesíti a koronavírust okozó vírust - egyelőre egérkísérletekben.
Garázs

Nemsokára önvezető villamos indulhat Moszkvában

Az önvezető autóiról is ismert orosz Yandex vállalat nemsokára önvezető villamosjáratokat indíthat Moszkva utcáin. A projektet támogatja a város polgármestere és a közlekedési hatóságok is. A statisztikák szerint a balesetek 70 százaléka elkerülhető lenne, ha az "emberi faktort" ki lehetne iktatni a közlekedésből.
Űr

A NASA komoly összegekért venne holdkőzeteket magánvállalatoktól

A NASA hivatalosan is kilépett a holdkőzet-piacra és minden olyan vállalatnak hajlandó fizetni, mely képes leszállítani ezt a ritka árut. Az első idegen világon létrejött kereskedelmi tranzakciók mindenképpen bekerülnek majd a történelemkönyvekbe, és olyan vállalatok is akadnak, amik már jövőre bizonyosan jelen lesznek a Hold felszínén leszállóegységeikkel.
Ember

Magyar kutatók fejtették meg a koronavírus néhány fontos titkát

A Semmelweis Egyetem kutatói, összefogva a Nemzeti Népegészségügyi Központ és a Nemzeti Biztonsági Laboratórium kutatóival, megvizsgálták egy aktív, fertőzőképes koronavírus szerkezetét. A világon elsőként elvégzett vizsgálat felfedte a lehetséges támadási felületeket, ami új, hatásos védekezési eszközök kifejlesztését katalizálhatja.
Ember

Szubjektív érzéseink test-térképe egy izgalmas videóban

A szubjektív érzések az emberi élet központi jellemzői. Egy kutatásban több Finn egyetem tudósai feltérképezték az „ember érzéseinek fiziológiás terét” 100 alapvető érzésre vonatkozóan.
Techno

Online elérhető, MI vezérelte, robotizált laboratórium az IBM-től

A szintetikus kémia továbbra is hagyományos tudományágnak számít a digitalizálás és az új technológiák terjedésének dacára. Az IBM Research Europe dinamikus tudóscsoportja ezen szeretne változtatni, olyan modern eszközök segítségével, mint a mesterséges intelligencia, a felhő-technológia és a robotika.
Techno

Intelligens álcázóminta rejtheti el a vadászgépeket a drónok MI rendszerei elől

A drónok kamerája bár mindent lát, de épp mint az embernél, hiába éles a szem, a mögötte álló agy becsapható, ha megismerjük működésének jellemzőit. A legújabb fejlesztés egy kisebb méretű álcázóminta, melynek alkalmazása eltünteti a vadászgépeket az MI elől. Látják őket, de nem ismerik fel, mit látnak.
Űr

A Nap hivatalosan is új ciklusba lépett

Napunk rendelkezik egy 11 évente ismétlődő úgynevezett tevékenységi ciklussal, mely a folyamat tevékenység-minimumától a következő tevékenység minimumig tart. Az ezzel foglalkozó nemzetközi szakértői testület most megerősítette, hogy új ciklusba léptünk, miután az előző 2019 decemberében elérte a minimumát.
Techno

Videón Dél-korea lopakodó vadászbombázója

Dél-Korea és Indonézia közös harci repülőgép fejlesztési programmal rendelkeznek, melyről még 2014-ben állapodtak meg, elhatározva egy alacsony észlelhetőségű vadászgép kifejlesztését. A projekt állásáról nemrég tettek közzé egy videót, amiben szokatlan részletességgel nyerhetünk bepillantást az új vadászgép szerkezetébe, amit éppen ipari robotok szerelnek össze.
Tudás

Ősi kínai selyemre írt szöveg lehet a világ legrégebbi anatómiai atlasza

Az ősi  szövegeket Mawangdui harmadik sírhalmában temették el, melyet Kr. e. 168-ban pecsételtek le, és a XX. század végén fedezték fel őket. Néhánynak korábban csak címét ismerték, mások pedig korábban nem ismert kommentárokat tartalmaztak a Konfuciusznak tulajdonított Ji Kinghez. Egy új tanulmány szerint a 2200 éves selyemre írt  kézirat, a világ legrégebbi ismert orvosi tankönyve lehet.
Ember

Egymillió eurós díjazással járó tudományos elismerést kapott Roska Botond kutató

Roska Botond kutatásairól már beszámoltunk, és most újabb rangos nemzetközi elismerést kapott. Hitvallása szerint, olyan vakság, amin egyáltalán nem lehet segíteni, nem létezik. Még azokon a betegeken is lehet valamennyit segíteni, akiknek a komplett látóidege hiányzik.
Ember

Barabási Albert László képei a hálózatkutatás esztétikájának kiállításán októberben

Rejtett mintázatok címen kiállítás nyílik a világhírű hálózatkutató, Barabási Albert-László kutatólaborjának meghatározó projektjeiből. A magyar fizikus kutatásaiban a dolgok és jelenségek közötti, többnyire láthatatlan összefüggések keresése, az ismétlődő mintázatok felderítése áll a középpontban.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.