Ember

Digitálisan felújított változatban nézhető a 67 évvel ezelőtti legendás 6:3 mérkőzés

Az angoloknak komoly pofont jelentettek a Wembley aréna magyar góljai, a Magyar Telekom pedig most felújíttatta az Aranycsapat londoni győzelmének BBC filmkópiáját.
Bolygó

A gyilkos bálnák utánozzák az emberi beszédet

A gyilkos bálna vagy orca, rendkívül intelligens állat, különféle populációinak saját dialektusa is van, melyeken keresztül kommunikálnak egymással, és még az emberi beszédet is képesek érthetően utánozni, ahogy a The guardian lenyűgöző videójából kiderül.
Techno

Elméletileg létrehozható egy fekete lyuk keltette mágneses mező itt a Földön

Egy új kutatás eredményei szerint a Földön is képesek lehetünk olyan erős mágneses mezőket létrehozni, melyeket eddig csak a fekete lyukaknál vagy neutroncsillagoknál észleltünk. Ezek szinte elképzelhetetlenül hatalmas erejű mágneses mezők lennének.
Ember

Egy új technológia közvetlenül az emberi bőrre nyomtatható áramköröket hozhat

A hordozható eszközök korát éljük, melyek egyre kisebb méretűek, és egyre több funkcióval rendelkeznek. Az egyik első kézenfekvő felhasználási terület - ha már úgyis mindig velünk vannak - az emberi egészség és életfunkciók monitorozása. Egy új technológia ezt a feladatot már egyenesen az emberi bőrre nyomtatva végezheti el.
Tudás

Miért szülnek a nők természetellenesen, a hátukon fekve, a felegyenesedett pozíciók helyett?

A szüléshez sokáig szülőszéket használtak a nők, a ma elterjedt háton fekvést csak több száz évvel később vezették be. De ki, és miért?
Techno

Majdnem teljes 5G lefedettség Budapesten a Vodafone-tól

A Vodafone Budapest belvárosában egy éve indította el az ország első kereskedelmi 5G hálózatát. Mostantól fokozatosan, Budapesten kívül további nagyvárosokban is elérhetővé válik majd az újgenerációs mobilhálózat.
Ember

Új remény nyílhat a gyógyulásra, a rák-gyilkos nanorészecskék segítségével

A rákbetegségek elleni küzdelem régóta zajlik, egy friss kutatás nyomán most a kutatók létrehoztak egy olyan „trójai falovat”, amely rákellenes nanorészecskéket juttat be a rákos sejtekbe, és önpusztításra készteti őket.
Ember

Nemsokára talán visszanöveszthetjük elkopott porcainkat a térdünkben

A fiatal térdízületeket az ízületek porcainak védőpárnája kíméli. Idővel aztán a sérülések és a kopás sajnos megrongálják, mindezen azonban segíthet egy hihetetlenül egyszerű, új módszer, mely egyelőre az állatkísérletekben és a kémcsöves humán kísérleteknél bizonyított.
Ember

Elkelt az utolsó idei Nobel-díj, a közgazdaságtudományi

A közgazdaságtudományi díjat 1968-ban alapította a Sveriges Riksbank (svéd központi bank), a Nobel-díj alapítójának emlékére. A díj azon az adományon alapul, amelyet a Nobel Alapítvány kapott ugyanebben az évben a Sveriges Riksbanktól a bank fennállásának 300. évfordulója alkalmából.
Ember

Küszöbön állhat az első bionikus szem beültetése

A különböző ember-számítógép implantátumok korát éljük, a forradalmi vagy annak szánt megoldások sorában most a látásgyógyítás területéről érkezett új megoldás.
Tudás

Épen maradt agysejteket találtak egy 2000 éves Herculaneumi koponyában

A megüvegesedett agyszövet egy fiatal férfi maradványaiból került elő, aki 79-ben veszítette életét, a Vezúv híres kitörése alatt.
Ember

Nobel-békedíjat kapott a Világélelmezési Program

A Világélelmezési Program a világ legnagyobb humanitárius szervezete, amely az éhezés enyhítésére jött létre és elősegíti az élelmezésbiztonságot.
Tudás

Isten konzolja, a kvantumszámítógép

A kvantumfizika már eddig is alaposan felforgatta az életünket, szinte az összes mai elektronikai eszközünk és berendezésünk erre épül és ma is egy kvantumforradalom küszöbén állunk, szám szerint ez lehet majd a második ilyen a történelemben, és korántsem az utolsó.
Ember

Kihirdették a 2020. évi irodalmi Nobel-díj nyertesét, aki magyar származású

A díjat 2020-ban Louise Glück amerikai költőnek ítélték oda félreismerhetetlen költői hangvételéért, amely szigorú szépséggel teszi egyetemessé az egyéni létet. Louise Glück az amerikai kortárs irodalom egyik legkiemelkedőbb költője.
Bolygó

A Tűz és Vihar dala, avagy lángokban áll az USA nyugati partja

A klímaváltozás tagadhatatlan, bizonyított tudományos tény, és sürgősen tennünk kell valamit, hogy élhető, ne csak túlélhető környezet maradjon utódainkra. A dolgoknak általában több oka is van egyszerre, és szerencsére a klímaváltozás kapcsán is egyre többre derül fény.
Tudás

Átadták a 2020 évi kémiai Nobel-díjat, az evolúció szabászeszközeinek felfedezéséért

Az evolúció működéséhez, az adaptálódás kivitelezéséhez, ennek az összetett, hatalmas és alig ismert mechanizmusnak nyilvánvalóan szerteágazó és sokoldalú szerszámkészletre van szüksége. Az idei kémiai Nobel-díjat egy ilyen eszköz felfedezéséért adták át.
Tudás

Átadták a 2020 évi fizikai Nobel-díjat, a világok pusztítójának kutatásáért

Hárman kapták meg az idei fizikai Nobel-díjat, egy olyan szörnyeteg kutatásáért, melyet a legendásan határtalan emberi fantázia vagy képzelőerő is csak nehezen és részleteiben képes megragadni. Ahol megjelenik a világegyetemben, ott minden ismert természeti törvény a hatályát veszti.
Bolygó

A Mandragóra lehet New York legújabb felhőkarcolója, egyben aktív légkörtisztító állomás

Az épület 730 méter magas, és egy ma még ritkán látott új, környezettudatos, zöld dimenziót képvisel New York városépítészetében. A párizsi Rescubika stúdió új épületterve hatalmas ökológiai és talán építészettörténeti lépés előre, egy élhetőbb és fenntarthatóbb jövő felé.
Ember

Egy új vírus felfedezői kapták az idei orvosi Nobel-díjat

Elérkezett az idei Nobel-díjak átadásának ideje. A rangos elismerések közül elsőként az orvosi-élettani kategória díjazottjait ismerhettük meg, akik egy veszélyes és makacs vírus felfedezéséért kapták az elismerést.
Bolygó

Egy Google Chrome kiterjesztés több mint 100 tonna tengeri műanyag szemetet számolt fel

A műanyag hulladék mára az óceán szinte minden területére eljutott. Évente 8 és 12 millió tonna műanyag kerül az óceánjainkba, ami nem csak sokféle tengeri állat életét veszélyezteti, de hosszú távon a saját életünket is, amikor mikroműanyagokra bomlik, amelyek bejutnak ivóvízünkbe, ételeinkbe, sőt a belélegzett levegőnkbe is.
Bolygó

Díjat nyert az autógumikról leváló mikroműanyagot öszegyüjtő berendezés

Nemrég írtunk a mikroműanyag szennyeződések veszélyeiről a LEGO környezetbarát lépése kapcsán. Most újabb érdekes megoldás, jó hír érkezett, ami segíthet az egyik (ha nem a) legnagyobb környezetszennyező iparág, a járműgyártás okozta problémák enyhítésében.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.