Techno

Jöhet egy 3D nyomtatott pizza? Vajon mennyit kell még várnunk az ehető nyomtatványokra?

Az ENSZ szerint 10,9 milliárd ember él majd a Földön az évszázad végére: rovarok, műhús, tengeri moszat és 3D nyomtatóval elállított ételek egyaránt szerepelnek a jövő ételalternatívái között, de vajon a gyomrunk mit szól majd ehhez?
Techno

Fontos újítás érkezett a YouTube-ra, ami megkönnyíti a célzott keresést

A cég már több mint egy hónapja bejelentette a funkció bevezetését, de az csak mostanra vált elérhetővé szélesebb körben is minden felhasználó számára, asztali böngészőkben és mobilokon egyaránt.
Bolygó

Mi történne a Földdel, ha lemondanánk a húsról?

Az elmúlt hatvan évben világszerte négyszeresére nőtt a húsfogyasztás: csak Magyarországon egy ember egy nap százhetvenhét gramm húst eszik, amivel jóval a világátlag felett vagyunk. A kutatók ezért kiszámolták, mi történne, ha az USA-ban eltűnne a hús az étrendből.
Űr

Vattacukorbolygó, amely tömegének nyolcvanöt százalékát a légkör adja

Ez óriási arány más gázbolygókhoz képest, a kutatók ugyanakkor más furcsaságokra is találtak, miközben lemodellezték az exobolygó kialakulását.
Techno

Az alakváltó okosgél hamarosan új, rugalmas robotok és összehajtható kijelzők alapvető összetevője lehet

A 3D nyomtatással készült anyagot a polipbőrről mintázták, amely fényre reagálva változtatja az alakját, akár egy mesterséges, önálló izomszövet.
Tudás

A „direkt elvesztett” USB trükktől a hamis applikációkig: hét mód, ahogy a kártevők bejuthatnak eszközeinkbe

A kártékony szoftverek napi szinten megnehezítik életünket, és bár legtöbben tisztában vannak a kártevők veszélyeiről, azt mégsem tudják, hogy azok milyen módon férkőzhetnek be az eszközökbe.
Tudás

Génmódosított fonálféreggel értek el áttörést egy örökletes ráktípus megismerésében

A magyar kutatócsoport egy nemzetközi együttműködés keretében új állatmodellt alkotott egy különös, örökletes ráktípus megismeréséhez, mellyel sikerült előállítaniuk a betegséget okozó Williamson-mutációt egy apró, mindössze egy milliméter hosszú fonálféregben. Eredményük új utakat nyithat a gyógyszerfejlesztésben.
Tudás

A szovjet kém, a pankrátor és a holokauszttagadó: 6 extrém elnökjelölt Amerika történelméből

Kicsit lépjünk most túl Donald Trump-on és Kanye West-en, ők ugyanis a kanyarban sincsenek azokhoz a fura fazonokhoz képest, akik egykor harcba szálltak az Egyesült Államok elnöki tisztségéért.
Techno

Ezúttal videójáték-forgalmazókra csapott le az EU

Az Európai Bizottság összesen közel nyolcmillió eurós bírsággal sújtotta a Vale-t, és további öt videójáték-forgalmazó céget, amiért azok megsértették a digitális egységes piac szabályait.
Tudás

Természetes nyájimmunitás vagy vakcináció? Melyik jobb, kontrollálhatóbb, hatásosabb és biztonságosabb?

A szakemberek mostanra több stratégiát kigondoltak a COVID-19 járvány terjedésének lassítására, illetve megállítására. Ezek között szerepelt a nyájimmunitás elérése, vagyis a járvány elengedése. Bár egyre több az oltóanyag, az ötlet még most is gyakran szóba kerül, és mindig akadnak olyanok, akik szerint a járvány hamarabb véget érhet, ha a vírus szabad utat kap az egészséges és fiatalabb korosztályban.
Űr

Végre kiderült, mi is pontosan az égbolton az a rejtélyes kék gyűrű

Ehhez hasonló csillagkannibált a csillagászok még soha nem tapasztaltak.
Ember

Miért lehet akár ideológiai terrorként is értelmezni a politikai korrektséget?

És miért osztja meg ennyire a magyar közvéleményt a politikai korrektség? Többek között erről is szó volt az Eötvös Csoport online vitaestjén a nyelvhasználat és a politika kölcsönhatásáról, a szólásszabadság határairól és a politikai korrektség kettős megítéléséről.
Techno

Már most elbukták az év munkaadója címét a YouTube-ra épülő médiacégek

Aki azt hitte, hogy a játékfejlesztők élete csupa móka és kacagás, annak ajánljuk figyelmébe azt a botrányt ami a GameXplain, egymillió kétszázezres követővel rendelkező csatornáról a napokban felszínre került a fizetésekkel és az embertelen munkakörülményekről.
Techno

Mire való az az aprócska lyuk a telefon kamerája és a vaku között?

Manapság egyetlen lépést sem teszünk okostelefonunk nélkül, hiszen segítségükkel tartunk kapcsolatot környezetünkkel, de velük tervezünk és szervezünk, maradunk fittek, tanulunk nyelvet, fotózunk és tájékozódunk. Vagyis annyira rutinszerűen használjuk, hogy könnyen elsiklunk az apró részletek felett. Ilyen az a pici lyuk is, ami mérete ellenére fontos funkciót tölt be.
Tudás

Halál után is növő haj, gumiemberek, évekig keringő lenyelt rágó: 8 abszurd mítosz az emberi testről

Se szeri, se száma az emberi testről szóló legendáknak, például, hogy az alvajárókat tilos felébreszteni, egyedi az ujjlenyomatunk, a haj- és körömnövekedésünk pedig halálunk után is tart. A tudománynak köszönhetően persze ma már tudjuk, hogy mindez kacsa. De attól még bizarr.
Bolygó

Világméretű probléma a méhek pusztulása, most egyszerre segíthetünk rajtuk és a gazdákon

A "Mentsük meg a méheket és a gazdákat!" európai polgári kezdeményezés keretében a Magyar Természetvédők Szövetsége azt kéri, hogy az EU (és aláírásunkkal mi is) támogasson egy olyan mezőgazdasági modellt, amely lehetővé teszi a gazdák és a természet számára, hogy harmóniában éljenek.
Techno

Négy évig garantáltan használható a környezettudatos okostelefon

Az okostelefonok gyártása, illetve a belőlük keletkező hulladék óriási teher a bolygónak: a készülék ökológiai lábnyoma alapból sem elhanyagolható, az előállításához szükséges alapanyagok és energia mennyisége pedig még tovább rontja a helyzetet.
Tudás

Még kikapcsolt állapotban is butít az okostelefon

Teljesen bevontuk a mobiltelefont az életünkbe, mind egyéni, mind strukturális szinten, de úgy tűnik van ijesztőbb is a nomofóbia (mobilfüggőség) gyors terjedésénél: mégpedig az, hogy a kikapcsolt eszköz puszta jelenléte is rontja az intellektuális képességet.
Űr

Lenyűgöző felvétel készült egy haldokló galaxisról

A galaxisok életének végén örökre leáll bennünk a csillagkeletkezés, eme folyamat kezdetét azonban csak most először sikerült elcsípni.
Tudás

"Ha lesznek egyáltalán háborúk, fél évszázad múlva már robotkatonák vívják őket"

Bár a jövőt képtelenség előre megjósolni, a történészek azért időről időre megfogalmaznak néhány merész kijelentést: vajon békésebb hely lett a világ? Tényleg elbúcsúzhatunk a fegyverektől? És egyáltalán: jót tett velünk a civilizáció?
Tudás

A génszerkesztés meghosszabbíthatja a genetikai betegségben szenvedők életét

Lehet szeretni, lehet utálni, de a CRISPR génmanipulációs eljárás ezúttal is odacsapott az asztalra: segítségével ugyanis sikerült meghosszabbítani  a progéria nevű ritka genetikai betegséget hordozó egerek életét. A progéria legfőbb tünete, hogy az öregedés jelei már a beteg első két életévében kimutathatóak.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.