Tudás

A drakula-papagájok valóban léteznek, és nagyon veszélyesen néznek ki

A drakula-papagáj egy papagáj testével és egy keselyű fejével a egyszerre félelmetes és gyönyörű. De vajon valóban igazak a Jamaica esőerdeiben élő vad törzsek legendái, az éji órákban szabadban alvók nyaki vénáit feltépő, és onnan lakmározó vérivó papagájokról? (Majdnem, csak ilyen törzsek, legendák, és szörnyűségek nincsenek, bár a drakula-papagájok tényleg léteznek.)
Ember

A Route4U ingyenes szoftverrel segíti az önkormányzatok idősellátását

A Covid-19 vírus elsősorban a hatvan év felettieket veszélyezteti, ezért számukra rendkívül fontos, hogy életük és egészségük védelmében lehetőleg minél kevesebb idegennel érintkezzenek. Ennek megszervezésében segít az őket ellátó önkormányzatoknak a Route4U startup.
Ember

Ígéretesnek tűnik egy reumagyógyszer a koronavírus ellen

A reuma elleni ízületi gyulladáscsökkentő tocilizumab gyógyszer „jelentős” potenciált mutatott súlyos Covid-19 esetek szélsőséges gyulladásának megelőzésében, egy francia klinikai vizsgálatban.
Tudás

Megújuló energia-tárolás hőenergia felhasználásával

A szél- és napenergia a fosszilis energiatermelésnél jóval tisztább módszerek mindössze egyetlen dolgot nem tudtak, amit az utóbbiak igen: a konzisztens rendelkezésre állást. Eddig.
Tudás

Tudatelmélet: a négyéves gyerekek megérthetik mások gondolatait

Sőt, már a három évesek is képesek erre, csak ők még nem tudnak beszámolni erről a tapasztalatról. Agyunk két különböző rendszerrel is rendelkezik mások gondolatairól való gondolkodáshoz, és épp most kerültünk közelebb ezek jobb megértéséhez.
Tudás

Változó világ II. - Az USA gyógyszere elgurult, a Japán ipar egy része pedig angolosan távozik Kínából

A legjobb védekezés a támadás, épp Szun-ce hazájában ne tudnák ezt? Kína harciasnak szánt nyilatkozatokkal leckéztetné nem csupán az Egyesült Államokat, de az egész világot. Az kiabál a leghangosabban, akinek a háza ég - ez is egy közmondás, és ebben is lehet valami.
Ember

A kávé iránti szeretet mögött rejlő tudomány

A Berkeley Lab tudósa statisztikai alapon fejtette meg, hogyan hat egymásra a genetika és a környezet, formálva kávéfogyasztási szokásainkat.
Tudás

Ha nem az üzemanyag, akkor a haszon ég el, az olajár egy időre nulla dollár alá esett

Az amerikai nyersolaj ára hétfőn, a történelem során először, negatív értékre esett vissza, mivel a készletek elárasztották a raktárakat, majd kedden kissé visszapattanva, kevéssel meghaladta az 1 dollárt.
Ember

Tervezett elavulás? Régen minden jobb volt? Az EU polgárai most jogot kaphatnak a javításhoz

Az Európai Unió fogyasztóinak automatikusan joga lesz megjavíttatni készülékeiket, ahelyett, hogy eldobnák azokat az Európai Bizottság által bemutatott új kezdeményezés alapján.  
Tudás

A Lázár-taxon fajai visszatértek a halálból, több tucat van belőlük

A Füvészkertbe 2006-ban érkezett az első "dinófenyő" (wollemia) aminek példányai annak idején árnyékot adtak a dinoszauruszoknak is. Egészen 1996-ig azt hittük, hogy a faj kétmillió éve kipusztult, de aztán Ausztráliában előkerült vagy 100 élő fa egy eldugott völgyben, aminek azóta is titkos a pontos helye.
Techno

Ez a membrán átalakítja a CO2-t metanol üzemanyaggá

A Rensselaer Politechnikai Intézet vegyészmérnökei kifejlesztettek egy rendkívül hatékony membránt, mellyel a szén-dioxid (CO2) metanollá alakítható.
Ember

Egy új hormonális terápiával jelentősen javulnak az idősebb nők kognitív képességei

Az ösztrogénről kimutatták, hogy jelentős szerepet játszik a kognitív funkciókban és az agy általános egészségének fenntartásában. Emiatt számos, a kognitív hanyatlás megakadályozására irányuló tanulmány vizsgálja azokat a hatásokat, amelyeket az ösztrogénszint csökkenése a menopauza átmenetének során okoz. Nemrég választ találtak erre a problémára egy hormonális terápiában.
Ember

Elkészült Barabási Albert Lászlóék koronavírus gyógyszerlistája a hálózati orvoslás eszközeinek segítségével

Ahogy a Rakétán már beszámoltunk róla, Barabási Albert László nemzetközi hírű kutatónk is a koronavírus ellen küzd a Barabási Lab más kutatóival együtt, néhány hete minden mást félretettek, és a hálózati orvoslás (Network Medicine) eszközeivel a COVID-19 már létező és bármikor bevethető gyógyszer-jelölteiről készítenek listát, rangsorolva a potenciális jelölteket. A tegnapi nap folyamán a lista végre elkészült!
Tudás

Változó világ I. - Kína-USA kereskedelmi háború, Koronavírus, Kearney jelentés

Lassan közhelyszámba megy, hogy a Covid-19 járvány miatt hatalmas léptékű gazdasági változások köszöntenek ránk, melyek leginkább és leghamarabb talán Kína világgazdaságban és világpolitikában betöltött szerepét érinthetik. Elemző cikksorozatunk első része Kína és az USA gazdasági kapcsolatát vizsgálja egy friss Kearney jelentés tükrében.
Ember

A koronavírus betegek egyedül, szeretteik nélkül halnak meg. Lehetne ez másképp is?

A koronavírussal összefüggő halálesetek száma növekszik, és ezt egy nem kevésbé szörnyű körülmény kíséri: sokan, akik meghalnak, ezt a hozzátartozóik, szeretteik nélkül teszik. Hogyan lehetne a haldoklók és családtagjaik számára számára emberségesebb kórházakat kialakítani?
Űr

Csillagászok felfedezték a valaha észlelt legfényesebb szupernóvát

Egy hatalmas, tőlünk 4,6 milliárd fényév távolságra elpusztuló csillag utolsó fellobbanása segítheti az univerzum legrégebbi csillagainak felkutatását. A csillagászok úgy vélekednek, hogy a most látott felvillanás fénye és energiája legalább kétszerese bárminek, amit korábban rögzítettek.
Ember

A koronavírus mellett, a vakcinából származó járványos gyermekbénulás ellen is sürgősen új vakcina kellene

Az Egyesült Királyságból, Svájcból, az Egyesült Államokból és a Kongói Köztársaságból származó kutatók egy csoportja felfedezte, hogy sürgősen szükség van a vakcinából származó poliovírus elleni küzdelemre.
Techno

Új kínai fejlesztés az autonóm víz alatti járművek hatótávolságában

A porózus felületű anyagok lehetővé teszik az autonóm víz alatti járművek hatótávolságának jelentős növelését.
Tudás

Egy új eszköz „meghallja” a betegséget a sejteket tartalmazó struktúrákon keresztül

Hasonlóképpen ahhoz, ahogyan egy feltört zár elárulja, ha valaki betört egy épületbe, az emberi test sejtjeit körülvevő szövetstruktúrák szerkezetének merevedése is azt jelezheti, hogy a rák más szöveteket is támad.
Tudás

Egy kutatócsoport új nanolemezeket készített közeli infravörös képalkotáshoz

Az “egyiptomi kék” az egyik legrégebbi, ember által előállított színes pigment. Ez díszíti például Nefertiti világhírű mellszobrának (büszt) koronáját. De ez a pigment többre képes még ennél is.  
Ember

Több amerikai forrás szerint Kína néhány millióval kevesebb koronavírus esetet jelentett a ténylegesnél

Egy új elemzés szerint Kínában több millió a Covid-19 esetek száma, és nem a hivatalos 82 000 körüli beteg.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.