Ember

Az idősebb emberek érzelmileg stabilabbak

A korral sok minden nehezebbé és problémásabbá válik, de egy új tanulmány szerint akadnak üdítő kivételek is, mint például az érzelmeink.
Tudás

A mélytengeri Elvis férgek rendesen kiöltöznek de rejtély, hogy kinek, a szem ritka szerv arrafelé

Elvis az igazán menő dolgok esszenciájának redukciója, maga a sűríthetetlen menőség, egy fekete lyuk a rockandroll kottáján, és mostantól mélytengeri férgek is profitálhatnak ebből a felülmúlhatatlan hírnévből. De persze nem véletlenül kapták a nevüket ők sem.
Tudás

Hibátlan kvantumszámítógép még nincs, de a hiba nem feltétlenül jelent hátrányt

A hibamentes kvantumberendezés épp olyan ritka mint a gyémánt, de azért ez is létezik, és a két dolog között nem ez az egyetlen kapcsolat.
Tudás

Az első, történelmi pillantás egy fotonok által gerjesztett elektronra

A fizika és a kémia működésének titkai lassan feltárulnak, ahogy képessé válunk a fundamentumukat alkotó, jellegzetes folyamataik fázisokra bontására, megfigyelésére és ezáltal jobb megértésére. Olyan alapvető élmény ez, mint törvények felismerése és megértése volt, csak most már a motorháztető is nyitva, és odabent nézelődünk.
Űr

Sikeres vadászat a nagy energiájú neutrínók titokzatos forrására

A nagy energiájú neutrínók rendkívül titokzatos részecskék, és fogalmunk sincs, hogy honnan érkeznek közel fénysebességgel a detektorainkba. Egy izgalmas tudományos nyomozás eredményeképpen lehetséges, hogy fény derült a titokra.
Űr

Egy galaxis, két szupernova a mérleg csillagképben

A Hubble űrtávcső rengeteg kellemes meglepetést okozott már a világűr szerelmeseinek, és ez most sincs másképp. A frissen közzétett képen egyszerre két szupernóvát is megfigyelhetünk.
Tudás

Egyetlen atom is működhet motorként vagy hűtőberendezésként

Ennél apróbb gép már nem készíthető, gondolhatnánk, de persze tévednénk. A friss felfedezésből a jövő számítógépei és üzemanyagcellái profitálhatnak, az energiaáramlás szabályozásában nyújtott segítség képében.
Űr

Vasárnap reggel felszállhat a Boeing X-37B, az USA titokzatos katonai űrrepülőgépe

A Boeing X-37B hivatalosan azért indul újabb ki tudja meddig tartó űrrepülésre, hogy az America Strong program katonai elemének keretén belül tanulmányozza a sugárzás és más űrhatások vetőmagokra és más anyagokra gyakorolt ​​hatásait. Vetőmagokra. És más anyagokra.
Tudás

Durván gyorsul a lágy robotika, miközben szinte senki nem is ismeri

Megérkezett a legújabb és leggyorsabb lágyrobot fejlesztés, ami gyorsabban képes mozogni szilárd felületeken vagy vízben, mint a lágyrobotok korábbi generációi. Kell emiatt aggódnod? A cikkből kiderül.
Tudás

Megvan a törvény a metaanyagok hőkibocsátásának leírására

A legapróbb dolgok fizikája nem is különbözhetne jobban az emberléptékű dolgok tudományától, és a legizgalmasabb talán az a zóna, ahol a két univerzum találkozik, ahol a nagyból kicsi lesz, vagy fordítva.
Techno

Új hajóra-ereszkedést segítő AR rendszer tengeri helikopterekre

Helikopterrel rossz időben, nagy szélben kisebb kétségbeesés bárhol leszállni, képzeljük csak el, hogy ha mindezt a háborgó tengeren kell naponta megtenni, ahol a talaj (vagyis a hajó) vadul hánykolódik a háborgó vízen. A több tucat újra próbálkozás helyett, most egy kiterjesztett valóság (AR) szoftver segíthet.
Űr

Rendkívül ritka, új szuperföldet fedeztek fel galaxisunkban

A szuperföldnek hívott égitestek tömege nagyobb a Földénél, de könnyebb, mint saját Naprendszerünk legkisebb óriásbolygóinak tömege (körülbelül 15 földtömeg). Itt a legújabb szuperföld felfedezés, a ritkábbik fajtából.
Ember

A manipulatív, önimádó emberek igénylik a legtöbb szexuális figyelmet másoktól

A machiavellisztikus nők és a nárcisztikus férfiak több szexuális figyelmet kívánnak másoktól, mint az átlag, és akkor még a sötét triád egyéb következményeiről nem is beszéltünk (kivételesen nem Kínáról van szó).
Bolygó

Amelyik vulkán már suttog, előbb-utóbb üvölteni is fog. A gépi tanulás beszédfelismeréssel segíthet

Bármilyen furán is hangzik, de az emberi beszédnek és a szeizmikus jeleknek közös tulajdonságaik is  vannak, így akár a beszédfelismerési technikákat is lehetséges alkalmazni a vulkánok viselkedésének előrejelzésére, és a kitörések megjóslására.
Tudás

A pikkelyes lábú csiga tengermélyi vulkánokban él, és ott rejtegeti a modern páncélok titkát

A három rétegű vasházban lakó csiga csak röhög a bepróbálkozó rákokon, és még a fehéren izzó vulkáni kürtőket is túléli, bár lehet, hogy minket már nem fog. A 2001-ben felfedezett faj az Indiai-óceán mélyén található hidrotermális kürtőkön csatangol és sajnos ez az első olyan mélytengeri állat, amelynek otthonát elpusztíthatja a mélytengeri bányászat.
Tudás

8276 teszt, 2 pozitív eset. Koronavírus-fertőzöttségi felmérés részeredmények Magyarországról

A négy hazai orvosképző egyetem a Semmelweis Egyetem vezetésével átfogó, reprezentatív szűrővizsgálatba kezdett, amely eredményei alapján országos klinikai epidemiológiai tanulmány készül a hazai koronavírus-fertőzöttekkel kapcsolatos adatokról. A kutatás első részadatait ma tették közzé.
Techno

Itt a kvantumradar prototípusának terve a sógoroktól

A kvantumradar rendkívül nehezen észlelhető, alacsony energiaszinten működik és nagyságrendekkel részletesebb képet ad, mint elődei a hagyományos radarkészülékek. Egyértelműen ez lehet távérzékelés egyik jelentős jövőbeni eszköze.
Tudás

Így lépkedhetett a T-rex, tudományos szimuláció egy csirkével

A dinoszauruszokról már rengeteg minden kiderült, és a legfőbb ismeret talán éppen az, hogy bármilyen tudás egyik napról a másikra lecserélődhet az ellenkezőjére (lásd. a múlt heti Spinosaurus sztori).
Űr

Új szuperéles infravörös fénykép a Jupiterről

A Berkeley Egyetem csillagászai nem akármilyen új képet készítettek Jupiterről, feltárva a bolygó felszín alatt rejlő forrón izzó régióit, amelyeket a gázóriás felhőtakarója alatt találunk.
Techno

A Google feladta Toronto-okosváros terveit, a koronavírus és a digitális szkepszis miatt

A koronavírus járvány az intelligens város projekteket is elérte, és az evolúciós szelekció itt is dolgozik: a más alapbetegségekkel küzdő projektek sem élik túl. A Google testvérvállalata a Sidewalk Labs a koronavírus világjárvány okozta komplikációkra hivatkozva feladta tervét, hogy intelligens várost építsenek a kanadai Torontoban.
Ember

Egy ingyenes DNS-teszt elárulhatja, hogy belehalnánk-e a koronavírus fertőzésbe

Egyelőre senki nem tudja pontosan, hogy a koronavírus fertőzés súlyos vagy szinte tünetmentes lefolyása között valóban személyes genetikánk adja-e az alapvető különbséget, vagy sok más faktor is komoly szerepet játszik. Egy új tanulmány az előbbi eset mellett teszi le a voksát.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.