Techno

Kaliforniában indulhat a fizetős robottaxi-szolgáltatás

Kalifornia állam mindig is élen járt az önvezető járművek teszteléséhez szükséges engedélyek megadásában, azt azonban eddig még soha nem engedélyezték, hogy egy ilyen járművel bárki személyfuvarozásba, közkeletű nevén taxizásba kezdjen. Eddig.
Ember

Egy komplett szigetállam készül blokkolni a Facebookot

A Salamon-szigetek egy több száz egyéni szigetből álló ország a Csendes-óceán déli részén, és a kormánya azt tervezi, hogy ideiglenesen, de teljesen betiltják a Facebookot. Manasseh Sogavare miniszterelnök szerint a tilalom célja az online zaklatás és rágalmazás visszaszorítása.
Ember

Furcsa fém-monolitot találtak Utah távoli sivatagában. 2020 Űrodüsszeia vagy ügyes média-hack? (FRISSÍTVE 11.29.)

(FRISSÍTÉS November 29-i eseményekkel) A három méter magas fémoszlopot állami alkalmazottak fedezték fel Utah államban, a helyi kanadai vadjuh állomány számolása közben, amit helikopterről végeztek. Bret Hutchings pilóta furcsának találta, amit fentről megpillantottak, ezért leszálltak, hogy közelebbről is szemügyre vegyék.
Bolygó

A Google új eszközt ad a városok kezébe a túlmelegedés ellen

A Google olyan új eszközt mutatott be, ami segíthet a városoknak lehűteni a városi hőhullámok kínozta közösségi tereiket. Az eszközzel fel lehet térképezni, hogy hol lenne a legnagyobb szükség ezekre a fákra.
Bolygó

Ismeretlen élőlények egy nebraskai tóban, de lehet hogy magyarok már IgNobel díjat is kaptak a kutatásukért?

Nemrég valami egészen furcsa, fehéres színű, látszólag magától mozgó pókhálószerű rángatózó anyagot fedeztek fel tudósok az USA Nebraska államának középső részén található egyik tóban. A találgatás és a laboratóriumi munka is azonnal beindult, hogy kiderítsék, az új felfedezés élőlény, vagy sem.
Űr

A NASA tengerszint-figyelő műholdat állított pályára

A világóceánok és a tengerek vízszintje emelkedik és ez rengeteg part menti várost fenyeget, hogy az egyre hevesebb viharokról ne is beszéljünk. A Sentinel-6 Michael Freilich a következő évtizedben is folytatja a tengerszint magasságának megfigyelését.
Bolygó

Így festhet a világ 2050-ben

A futurisztikus, mondhatni koncepció-videóban közel négy percen keresztül barangolhatunk egy 2050-ben talán majd létező, nettó zéró karbon emissziós San Franciscóban.
Techno

A jövő akkumulátor-csodaanyaga a grafén, vagy csak túlzó hype?

Egyelőre még nem grafén akkumulátorok táplálják az okostelefonokat és más eszközöket, de a technológia fejlődik. A jövőben a grafén lehet az az anyag, amely helyettesíti azokat a lítium-ion akkumulátorokat, melyek a technológiai ipar gerincét adják évtizedek óta.
Tudás

A mesterséges intelligencia szerepjátékkal tanul célokat kitűzni

Az olyan mesterséges intelligencia eszközök, mint a GPT-3 felhasználhatók hangulatelemzéshez, nyelvfelismeréshez és meggyőző módon utánozhatják az emberi írást. Alapvetően azonban csak mintákat tanulnak és közben nem értik, hogy valójában mit csinálnak.  
Tudás

Jövőre emberi hamvakat szállító űrhajó indul a Holdra, és van még eladó helyjegy a fedélzetén

Jövőre egy küldetés során emberi maradványok kapszuláit viszik majd a Hold felszínére, hogy azokat új típusú, űrben keringő kegyeleti emlékhelyként helyezzék el. Jegyet is lehet venni a hajóra, az űr-temetkezés üzlet beindult.
Űr

Elon Musk szerint az első Mars-városnak hatalmas üvegkupolái lesznek

Elon Musk csütörtökön, a szokásos kérdezz-felelek során nyilatkozott marsi terveiről. Úgy fest, hogy a technológia fenegyereke komolyan gondolja a nagy Mars-kalandot.
Tudás

Egy ősi galaxis maradványaira bukkantak a Tejút belsejében, és ez nem az első ilyen eset

Otthonunk a Tejút mélyén a csillagászok valami egészen ősi, titokzatos és nagyon nehezen megfigyelhető struktúrára bukkantak, aminek a létezését már régóta sejtették. A felfedezett anyag sokkal ősibb és masszívabb, mint bármi, ami valaha is megtalálható volt a Földön. Nagyjából kétszer ősibb.
Űr

A NASA kísérleti csillagközi hajtóműrendszert tesztelt

A Johns Hopkins Egyetem Alkalmazott Fizikai Laboratóriumának tudósai egy olyan űrhajó meghajtásának kialakításán dolgoznak, mely a Nap hőenergiájának felhasználásával a Naprendszer legtávolabbi szegleteibe is eljuthatna, és talán még azon is túl, a csillagközi űr mélységeibe.
Űr

Lebontják az ikonikus Arecibo rádióteleszkópot, ötvenhét év működés után

Ahogy nemrég mi is megírtuk, az Arecibo obszervatóriumnak rendkívül rossz éve volt idén. Augusztusban és november elején is kábelszakadást szenvedett, és az életveszélyessé vált komplexum az összeomlás határára került. Ezt megelőzendő született meg a szomorú döntés.
Bolygó

Tíz környezettudatos, zöld épület a világ minden tájáról

A zöld épülettervezés arra sarkallja a tervezőket, hogy túllépjenek a kódexeken, javítsák az épület általános teljesítményét és minimalizálják az életciklus környezeti hatásait. Amíg a helyi jogszabályok nem támogatják intenzíven a zöld folyamatokat és szabványokat, addig az egyes ingatlantulajdonosokon múlik, hogy pontosan milyen környezetben élünk.
Tudás

Fizikusok megmérték az eddigi legrövidebb időtartamot

Az eddigi legrövidebb időtartam fogalma épp most változott meg, amikor a frankfurti, berlini és hamburgi tudósok együttműködésében egy új rekord rövid időtartamot sikerült rögzíteni. Az új rekorder a zeptoszekundumok időtartományába esik.
Tudás

A Higgs Bozon hozhatja el az új fizikát, a standard modell utódját

A Higgs-bozon 2012-es megtalálása nem csupán a standard modell utolsó részecskéjének felfedezését jelentette. Bebizonyította, hogy az Univerzumban létezik egy háttér-energiamező, ami igazolta azt az elképzelést, hogy az összes tömeggel rendelkező alapvető részecske onnan szerzi meg a tömegét.
Bolygó

Mit tett Trump és mit ígér Biden az energiapolitikában?

A Biden-Harris közigazgatástól az energia és a klímapolitika területén főképp a mérsékelt, centrista állásponthoz való igazodás várható. Cikkünk többek között a Forbes összeállítása alapján készült.
Tudás

Kvantumhálózatok és az idő olvadó kristályai

A kvantumszámítástechnika és kvantum-informatika a kvantum-kutatás két legérdekesebb területe, bár a kvantum számítógép és a kvantum-internet még várat magára. A megoldást ugyanakkor talán már ismerjük, az időkristályok képében.
Tudás

Hogyan készül, és mi a leglassabb dolog a Földön?

A "lézer" szó a "Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation", azaz "fény-erősítés stimulált sugárzás kibocsátás által" kifejezés rövidítése. A lézereket ma már az élet minden területén használjuk, miért éppen a kísérleti fizika lenne hát kivétel?  
Űr

Lehet, hogy már 20 éve tudjuk, hogy nincs is sötét anyag, csak senki nem vette észre?

A sötét anyag az egyik legrejtélyesebb, mindenütt jelenlévő anyag az Univerzumban. A hagyományos anyag csak a kiszámolt teljes tömeg egyhatodát teszik ki, a fennmaradó öthatod sötét anyag lehet. Ha létezik egyáltalán. Mert lehet, hogy van ott még hagyományos anyag is, csak rossz helyen kerestük.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.