Így festhet a világ 2050-ben 2020 / 11 / 23 / Justin Viktor

A futurisztikus, mondhatni koncepció-videóban közel négy percen keresztül barangolhatunk egy 2050-ben talán majd létező, nettó zéró karbon emissziós San Franciscóban. A film műfaja hivatalosan a tudományos fantasztikum, tehát nem komoly kutatásokon alapul, mégis számtalan eleme lehet ismerős. Ha így van az nem pusztán a véletlen műve, a városi drónalapú személyszállítástól a változatos egyéni mobilitási eszközökön át, a megújult, elektromos tömegközlekedés eszközeiig már majd minden a filmben látható megoldás ma is létezik. Jól megfigyelhető az élhető környezethez elengedhetetlen rengeteg zöld felület, a holografikus kijelzők térben jelenítik meg az információt, a sportolók e-sportokban mérik össze erejüket, az embereket pedig humanoid, bár nem túl emberszerű robotok segítik a munkájukban. Ez talán azért lehet, mert a hozzánk túlzottan hasonló robotoktól idegenkedünk (uncanny valley). Természetesen a csomagjainkat is drónok szállítják majd. (Kép: Wikipedia)
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Két fiatal kutatónő példája bizonyítja, hogy az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) miként formálhatja a szakmai karriert és nyithat kapukat a nemzetközi sikerhez.
Ha azt hitted, a jövő még messze van, akkor ideje átsétálnod az Allee-ba!
Ha azt hitted, a jövő még messze van, akkor ideje átsétálnod az Allee-ba!
Az Allee-ban már konkrétan leparkolt a jövő egy darabja, és még pózol is a kamerának.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.