Instant üzleti nyelvvizsga vagy bábeli zűrzavar: jövőre érkezik az automata szinkrontolmácsolás a Teams-be

2024 / 11 / 21 / Pőcze Balázs
Instant üzleti nyelvvizsga vagy bábeli zűrzavar: jövőre érkezik az automata szinkrontolmácsolás a Teams-be
2025 elejétől kipróbálhatjuk, hogy milyen úgy részt venni egy online megbeszélésen, hogy senki sem beszéli a másik nyelvét, mégis értjük egymást: a százmilliók által használt Teams mesterségesintelligencia-alapú, valós idejű fordítóval egészül ki.

A The Verge-ön olvasható hír szerint az általunk választott nyelven hallgathatjuk a megszólalókat, illetve a számunkra legkényelmesebb nyelven szólalhatunk meg; a többiek pedig a mi hangunkon, de az ő nyelvükön találkoznak majd a mondandónkkal. Ezt a redmondi vállalat 2025 "korai részére" ígéri, akármit is jelentsen ez pontosan - ahogyan azt sem tudjuk, hogy eleinte mely kilenc nyelven lesz elérhető a szolgáltatás.

A tervek szerint a jegyzetek, memók lefordításával sem kell bajlódnunk többé: ezt harmincegy nyelven teszi majd lehetővé a Teams,

természetesen szintén a mesterséges intelligencia (MI) segítségével. Ennél kevésbé kritikus, de talán még bonyolultabb feladatokat is magára vállal majd a program: ha vetítünk egy prezentációt, vagy megosztunk egy fájlt, azoknak a tartalmáról is képes lesz összefoglalót készíteni, bár persze ezeknek a hasznosságáról, pontosságáról majd akkor érdemes beszélgetni, ha elindul a nyilvános tesztüzem.

A Microsoft Ignite nevű rendezvényén akadt még bőven újdonság az imádott-utált Teams-szel kapcsolatban. A Places funkció például segíteni fog abban, hogy a naptárunk alapján mely napokon érdemes bemennünk az irodába, sőt, még tárgyalót is talál nekünk. A sors különös fintora, hogy a cég alapítója, Bill Gates, pont egy, a középiskolája termeit beosztó programmal foglalatoskodott először, amikor kamaszként számítógép közelébe került.

De a következő hónapokban olyan újdonságokra is számíthatunk, mint az ötvenezer résztvevős óriásmegbeszélések, a nélkülünk lezajlott értekezletek automatikus összefoglalása, a vízjelezhető webinarok, az érzékeny információk kivetítésekor megjelenő figyelmeztetések, vagy épp a kollegák nevének helyes kiejtését bemutató gombocskák. Vagyis négy, lassan öt évvel az első koronavírus-járvány után, miközben a cégek egy része már elkezdte tiltani az otthoni munkavégzést, megint közelebb araszolunk ahhoz, hogy kevésbé legyen kényelmetlen online együttműködni a munkatársainkkal. Ha minden úgy fog működni, ahogyan azt a Microsoftnál megálmodták.

(Fotó: Microsoft, Headway/Unsplash)

A saját hangunkon szólalhatunk meg bármilyen idegen nyelven a Microsoft új generatív mesterséges intelligenciájával A vállalat egyelőre nem tette nyilvánosan elérhetővé a VALL-E-t, de egy rövid videóban megmutatták, mit várhatunk az új neurális nyelvi modelltől.


Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Két fiatal kutatónő példája bizonyítja, hogy az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) miként formálhatja a szakmai karriert és nyithat kapukat a nemzetközi sikerhez.
Ha azt hitted, a jövő még messze van, akkor ideje átsétálnod az Allee-ba!
Ha azt hitted, a jövő még messze van, akkor ideje átsétálnod az Allee-ba!
Az Allee-ban már konkrétan leparkolt a jövő egy darabja, és még pózol is a kamerának.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.