Villámgyorsan repült a rakétahátizsákos mentő a Torockói-hegységben 2024 / 06 / 21 / Bobák Zsófia

A Gravity Industries alapítója, Richard Browning újabb alkalommal bizonyította, hogy a rakétahátizsákkal való közeledés nem is annyira futurisztikus, mint gondolnánk, sőt, bizonyos helyzetekben valódi megoldást nyújt az utazás lerövidítésére és segítségével olyan helyek is megközelíthetővé válnak, amelyeket kiépített (és főként kiépítetlen) utakon nehéz lenne elérni. A karokon és háton viselt sugárhajtóművekkel üzemelő eszköz kerozinnal és dízellel működik és átlagos repülési tempója meghaladhatja a 60 km/h-ás sebességet, bár maximális sebessége egyelőre csak 80 km/h. A mindkét karon elhelyezett két-két hajtómű lehetővé teszi a precíz manőverezést és az egyensúly megtartását és a pilóta mellett még néhány kilogrammnyi rakományt is elbír a szerkezet. A demonstrációkon rendszerint Browning játssza a pilóta szerepét, akinek már nagy tapasztalata van a Jet Suit kezelésében. A legutóbbi teszten, amit az erdélyi Torockói-hegységben tartottak meg, szintén ő repült a rakétahátizsákkal, hogy bemutassa, a hegyimentők mennyivel könnyebben és gyorsabban tudnak eljutni a sérültekhez az életmentő orvosi berendezésekkel, például defibrillátorral, mintha a hagyományos útvonalat választják. A Jet Suitos repülés mindössze két percet vett igénybe az egyébként két és fél órás gyalogút helyett a Gravity Industries beszámolója szerint. Az akciót a romániai belügyminisztériummal együttműködésben valósították meg és sikerként könyvelték el, de arról egyelőre nem osztottak meg információkat, hogy a jövőben valóban láthatunk-e, és ha igen, mikor, rakétahátizsákos mentőket az erdélyi hegyekben. (Fotó: Gravity Industries)
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által szervezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) sok évtizedes hagyománya mára széles körű népszerűséget ért el, és fontos kiindulási pont lehet a hazai és határon túli tehetségek számára a jövőbeli karrierjük felé vezető úton. A 2025-ös, 37. konferencia előtt az OTDK céljáról és működéséről Prof. Dr. Szendrő Péter örökös elnök úrral és dr. Cziráki Szabinával, az OTDT titkárával beszélgettünk.
Ezek a csúcsmodern hajtóművek kerülhetnek a 6. generációs amerikai vadászgépbe
Ezek a csúcsmodern hajtóművek kerülhetnek a 6. generációs amerikai vadászgépbe
Két versengő hajtóműterv is elfogadásra került.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.