A japán Thanko megalkotta az első napernyőt, amit nem kell kézben tartani, így elméletben a hagyományos változatnál sokkal kényelmesebb megoldást nyújt az árnyékoláshoz. Elméletben. A gyakorlat azonban eltérhet a várakozásoktól, mivel, ahogyan az az eszközről megosztott képek is demonstrálják, az ernyőt szorosan a testre csatolva kell hordani, ami a nagy melegben nem a legpraktikusabb megoldás, és talán nem is a legkényelmesebb.
A gyártó szerint az ernyő jó szolgálatot tehet minden olyan szabadtéri tevékenység közben, aminek során minél szabadabb mozgásra van szükség, de mégis lényeges a forrón tűző naptól való védelem: használható például kertészkedéshez, bizonyos sportokhoz vagy kültéri fotózáshoz. Az eszköz különösen nagy előnyét jelenti, hogy nem csak mindig kéznél van, hanem bármikor vissza lehet hajtani, ha éppen nincs rá szükségünk, így csökken annak az esélye, hogy az ernyőt letéve elveszítjük azt, összességében tehát jóval kevesebbet kell vele bajlódni, mint a fogóval ellátott, nem-viselhető verziókkal. A hordható változatnak azonban van egy kirívóan nagy hátránya (a furcsa külalakon felül): valóságos hevedert kell magára csatolnia a viselőjének, ha viselni szeretné, aminek a hát felőli részét lyukacsos, légáteresztő anyagból alkották meg ugyan, de ennek ellenére jelentős plusz melegítést képvisel az amúgy is tikkasztó időben.
Első látásra úgy tűnik, hogy a hordható ernyő talán nem fog mindent elsöprő forradalmat hozni a napernyők piacára, de annyi biztos, hogy új színt csempész az ernyők fejlesztésének területére, ahol egyre többen próbálkoznak reformokkal: ennek egyik példája a repülő esernyő, aminek célja szintén az, hogy ne kelljen többé kézben tartani az eszközt.
(Yankodesign Fotó: Thanko)