USA haditengerész: egy fura jármű emelkedett ki az óceánból, majd elrepült

2025 / 04 / 20 / Felkai Ádám
USA haditengerész: egy fura jármű emelkedett ki az óceánból, majd elrepült
Alexandro Wiggins, az amerikai haditengerészet vezető hadműveleti szakértője a közelmúltban megerősítette, hogy egy azonosítatlan légi jelenségeknek (UAP) volt szemtanúja Dél-Kalifornia partjainál.

Az eset 2023 februárjában történt a USS Jackson nevű, akkor a part mentén szolgáló hadihajón, rutin műveletek végrehajtása közben.

Wiggins, aki 23 éve szolgál a haditengerészetnél, és a radarrendszerek specialistája, elmondta, hogy négy titokzatos, látható hajtómű nélküli légi objektum emelkedett ki az óceánból. Mivel a tiszt feladatai között szerepelt a taktikai megfigyelés és a légtér ellenőrzése a hajó harci információs központjából (CIC), ezért miután a radar képernyőjén szokatlan visszajelzéseket észlelt, gyorsan a fedélzetre sietett, hogy vizuálisan is ellenőrizze a jelenséget.

Wiggins világító tárgyakat látott közvetlenül a tengerből felemelkedni, melyek mozgása ellentmondott a jelenleg ismert légi technológiai képességeknek. Wiggins visszatért a CIC-be, ahol a hajó SAFIRE nevű hőképérzékelő rendszerével kezdte követni a tárgyakat. Az objektumok először egyetlen pontként jelentek meg, majd rövidesen négy, hengeres, a mentolos cukorka alapján „tic-tac” formájú objektumra váltak szét, hasonlóan egyébként más haditengerészeti beszámolókban említett esetekhez. Wiggins külön hangsúlyozta tehát, hogy a tárgyak mögött nem volt látható sem kipufogógáz, sem más, hagyományos meghajtásra utaló hőnyom.

Hirtelen mind a négy tárgy egyszerre gyorsított fel északkeleti irányba. Sebességük és összehangoltságuk messze túlszárnyalta az ismert repülőgépek képességeit.

A USS Jackson nem adott be hivatalos incidensjelentést, mivel az objektumok biztonságos távolságot tartottak, és nem jelentettek közvetlen fenyegetést. A haditengerészet jelenlegi szabályai szerint ilyen körülmények között nem kötelező a jelentés készítése. Ennek ellenére Wiggins úgy véli, ezek az események jelentősek operatív szempontból, és aggasztónak tartja, hogy folyamatosan kisebbítik az ilyen találkozók jelentőségét.

Ez nem az első eset, hogy Wiggins UAP jelenséget tapasztalt. Korábban a USS Omaha fedélzetén szolgált, amikor 2019-ben egy komolyabb incidens során több gömb alakú objektum manőverezett a hajó közelében, egy pedig még az óceánba is lemerült.

Bár hivatalosan a Pentagon All-domain Anomaly Resolution Office (AARO) felügyeli az UAP esetek vizsgálatát, Wiggins és más katonai személyzet is megkérdőjelezi a jelenlegi vizsgálati módszerek hatékonyságát. Marik von Rennenkampff elemző megerősítette, hogy az eset idején nem tartózkodott hagyományos légi jármű a USS Jackson közelében.

Wiggins az esemény kapcsán megjegyezte:

„Lehet, hogy egy nap ez is olyan lesz, mint a lopakodó vadászgép vagy az 51-es körzet, amelyeket évtizedekig titkosítottak, majd végül elfogadottá váltak.”

(A cikkhez használt kép illusztráció, az AI generálta)


Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Két fiatal kutatónő példája bizonyítja, hogy az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) miként formálhatja a szakmai karriert és nyithat kapukat a nemzetközi sikerhez.
Ha azt hitted, a jövő még messze van, akkor ideje átsétálnod az Allee-ba!
Ha azt hitted, a jövő még messze van, akkor ideje átsétálnod az Allee-ba!
Az Allee-ban már konkrétan leparkolt a jövő egy darabja, és még pózol is a kamerának.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.