Magyarul viccelődik velünk a TP-Link robotporszívója

2025 / 05 / 15 / Bobák Áron
Magyarul viccelődik velünk a TP-Link robotporszívója
Jobb lesz-e a takarítás attól, ha a porszívónk a dolga végeztével kurjongatva közli velünk, hogy ő most elindul haza, majd a dokkoló felé tartva rá is gyújt egy vidám nótára? Ha jobb nem is, de mindenképpen szórakoztatóbb.

Furcsa belegondolni, hogy a robotporszívók már csaknem negyed évszázada velünk vannak, de akármennyire is nem nevezhető ma már újdonságnak a technológia, a műszaki megoldások fejlődésének köszönhetően évről-évre egyre több ember dönt úgy, hogy érdemes beruházniuk egy olyan gépre, ami leveszi a lakás takarításának fáradalmait a vállukról. Ezzel együtt természetesen a piac is egyre bővül: a ma már a hazai piacon is ismerősen csengő TP-Link például 2023 elején adta ki az első robotporszívóját, a tavaly ősszel bemutatott Tapo RV20 Max és Tapo RV30 Max Plus modelljeik pedig ár-érték arányosan már abszolút felveszik a versenyt a bejáratott nevekkel.

A két porszívó közül az utóbbi nemrég a szerkesztőségünket is megjárta, és ha már itt volt, természetesen kipróbáltuk, hogyan boldogul a robot a székekkel és egyéb akadályokkal tűzdelt iroda zegzugos tereiben, ahol a nagy forgalom miatt valószínűleg napi szinten több kosz termelődik, mint egy átlagos lakásban hetek alatt. A rövid válasz, hogy meglehetősen jól, de az alábbiakban azért bővebben is kifejtjük, hogy mire számíthat, aki a TP-Link takarítórobotját választja.

Több mint porszívó – Felmosás három fokozatban

A szóhasználat nem véletlen, hiszen az RV30 Max Plus nem csak porszívózni tud, de egy 300 ml-es, felcsatolható víztartály segítségével fel is mossa a padlót, amit három különböző fokozaton tud megtenni, így lényegében teljes körű takarítást végez a lakásban. A lakás rövid, nagyjából 15 percig tartó feltérképezése során a porszívó automatikusan azonosítja az egyes szobákat, így a Tapo mobilalkalmazás segítségével akár azt is beállíthatjuk, hogy csak egy-egy területet takarítson, vagy éppen ellenkezőleg, megadhatjuk neki, hogy hova ne menjen. Ez abban az esetben különösen hasznos, ha a víztartály is csatlakoztatva van, hiszen a no-go zónák beállításával biztosíthatjuk, hogy a porszívó nem vizezi össze a szőnyegeket.

Az RV30 Max Plus azt is képes önállóan felismerni, hogy éppen milyen felületen dolgozik, mélyebb szőnyegek esetén például nagyobb szívóerőre kapcsol, amelynek maximuma eléri az 5300 Pa-t. Sima padlónál erre értelemszerűen ritkán van szükség, így a porszívó az esetek többségében rendkívül csendesen dolgozik; ha időnként nem szúrna oda valami mókás beszólást, szinte észre sem vettük volna, hogy még mindig takarít.

Na igen, a TP-Link porszívójának egyik különlegessége, hogy a porszívó nem csak tud magyarul is, de rögtön két különböző hangból választhatunk: a megszokott, kiegyensúlyozott női hang mellett egy "vicces férfi" hanggal is ellátták, ami egy enyhén pityókás nagybácsi vehemenciájával kommentálja a takarítás egyes fázisait. Bár apróságnak tűnhet, de a TP-Linknek ezzel sikerült elérnie, hogy a porszívó egy kicsit emberibb legyen, ami az egyre inkább átrobotizált világban nem elhanyagolható szempont.

Irodai dzsungelben tesztelve – Hogyan teljesít a Tapo RV30 Max Plus a gyakorlatban?

A gyártó a használati utasításban kifejezetten felhívja rá a figyelmet, hogy a takarítás előtt érdemes eltávolítani az útból a lehetséges akadályokat, például vezetékeket, székeket és egyebeket, de mi kíváncsiak voltunk rá, hogyan boldogul az RV30 Max Plus egy valódi dzsungelben, így a robotporszívót minden előkészítés nélkül engedtük rá a szerkesztőségre. Az eredmény több, mint megnyugtató, hiszen a tájékozódáshoz MagSlim lidart és IMU-t (azaz inarciális szenzorokat) használó eszköz rendkívül ügyesen kerülte el az akadályokat és a vezetékekbe sem gabalyodott bele, noha utóbbiak a robotporszívók természetes ellenségeinek számítanak. A porszívózás megkezdése előtt elpakolni ennek ellenére nem rossz ötlet, hiszen az akadályok jelentősen lassíthatják a takarítást, nálunk például a porszívó még 50 perc után is serényen dolgozott. Tegyük hozzá, ennyi idő alatt mindössze 30%-ot merült az akkumulátora, ami azt jelenti, hogy az RV30 Max Plus egészen nagy területek takarítására is kiválóan alkalmas.

Ha mégsem sikerül végeznie, mielőtt lemerülne vagy megtelne a portartálya, akkor sincsen probléma, hiszen a porszívó automatikusan visszamegy a dokkjába, ahol egy három literes porzsákba üríti ki a tartályát, így a gyártó szerint akár hónapokig is használhatjuk anélkül, hogy foglalkoznunk kéne vele. Miután az akkumulátor feltöltődött, a porszívó ott folytatja a takarítást, ahol abbahagyta - ez a Tapo IQ+ smart cleaning technológiának köszönhető, ami a gyártó leírása szerint a "robotporszívó agya", és nem csak arról gondoskodik, hogy az RV30 Max Plus ne felejtse el, hogy hol tartott, de segítségével a készülék képes önállóan meghatározni az optimális takarítási útvonalakat is. A porszívó képességeivel kapcsolatban mindenképpen érdemes még megemlíteni, hogy akár 22 milliméteres akadályokat is képes megmászni, így a szobákat elválasztó küszöbök sem okoznak neki problémát, a DeepVac rendszernek köszönhetően pedig 97% feletti hatékonysággal távolítja el a port a padlóról.

Olcsóbb, de nem feltétlenül rosszabb - Tapo RV20 Max

A Tapo RV30 Max Plus jelenleg 150 és 200 ezer forint közötti áron kapható a hazai áruházakban, ha viszont valaki egy hasonló képességekkel rendelkező, de valamivel kedvezőbb árú porszívóra vágyik, annak a TP-Link másik porszívója, a Tapo RV20 Max lehet az ideális megoldás. Ez a készülék ugyanúgy lidarral tájékozódik, mint az RV30 Max Plus, aminek a kamerával ellátott porszívókhoz képest nagy előnye, hogy a robot teljesen sötétben is képes végezni a munkáját. Az RV20 Max esetében a lidart nem a porszívó tetején találjuk, hanem az elejébe integrálva, ennek pedig megvan az az előnye, hogy a készülék alacsonyabb, mint az RV30-as modell, 83 milliméteres magasságával pedig könnyen befér a bútorok alá is.

Az RV20 Max specifikációja szinte mindenben megegyezik az RV30 Max Plus-éval, így ugyanúgy jellemző rá a kiemelkedő szívóerő, az intelligens tájékozódás és a rendkívül halk működés, emellett a felmosó funkció is a felhasználók rendelkezésére áll. Az egyetlen jelentős különbség, hogy ez a porszívó nem rendelkezik automata ürítés funkcióval, így a tartályát nekünk kell kézzel ürítenünk néhány használat után - hogy ez mennyire nagy érvágás, az valószínűleg azon is múlik, hogy milyen környezetben és milyen gyakran használnánk a készüléket, hiszen a porszívóban található 300 ml-es portartály egy forgalmasabb környezetben azért elég gyorsan meg tud telni.

Okos, kényelmes, emberközeli

A TP-Link Tapo robotporszívói a legújabb technológiákat hozzák elérhető áron, legyen szó automata ürítésről, intelligens útvonaltervezésről vagy éppen magyar nyelvű, humoros hangokról. Akár nagyobb, akár kisebb lakásba, irodába keresünk megbízható takarítórobotot, a Tapo RV30 Max Plus és Tapo RV20 Max egyaránt jó választás lehet – a döntés már csak azon múlik, mennyire szeretnénk, hogy a porszívó teljesen önállóan gondoskodjon a tisztaságról.

(Fotó: Csordás Gábor)


Amikor egy virtuális sárkány segít a gyógyulásban – Te is részese lehetsz!
Amikor egy virtuális sárkány segít a gyógyulásban – Te is részese lehetsz!
Egyetlen százalék is elég lehet ahhoz, hogy egy beteg kisgyerek újra mosolyogjon – tedd meg Te is a Tőled telhetőt!
Magyarul viccelődik velünk a TP-Link robotporszívója
Magyarul viccelődik velünk a TP-Link robotporszívója
Jobb lesz-e a takarítás attól, ha a porszívónk a dolga végeztével kurjongatva közli velünk, hogy ő most elindul haza, majd a dokkoló felé tartva rá is gyújt egy vidám nótára? Ha jobb nem is, de mindenképpen szórakoztatóbb.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.