Tetriszezni is lehet a működő számítógépen, amit valaki a Minecraftban épített fel 2021 / 12 / 21 / Bobák Áron

A Minecraft-közösségről eddig is nyilvánvaló volt, hogy szeretik feszegetni a játék nyújtotta határokat: az online építkezős játékban elkészült már Minas Tirith és Westeros pontos mása is, hatalmas metropoliszok nőttek ki a digitális kockákból, míg mások ennél is tovább mentek, és működő tévéket, számítógépeket, sőt, még a valódival megegyező működési elvű merevlemezeket is alkottak. A "gép a gépben" versenynek nemrég azonban új győztese született a Sammyuir nevű felhasználó személyében, aki egy működő, 8 bites mikroprocesszort épített fel a játékban, igaz, a Minecraftban a chip mindennek nevezhető, csak kicsinek nem: a hét hónap alatt felépített, rendkívül összetett processzor a játék méretarányaihoz viszonyítva akkora, mint egy irodaépület, és bár csak 1 hertzes órajelen üzemel és 256 bájt memóriával rendelkezik, így is alkalmas arra, hogy egyszerűbb játékokat futtasson, mint a Tetris vagy a Snake. Ehhez a készítője egy monitort és kontrollert is épített hozzá, valamint a Minecraftban eltelt időt is eléggé fel kellett gyorsítania, hogy a játék élvezhető legyen, de az eredmény magáért beszél. (PC World)
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Két fiatal kutatónő példája bizonyítja, hogy az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) miként formálhatja a szakmai karriert és nyithat kapukat a nemzetközi sikerhez.
Ha azt hitted, a jövő még messze van, akkor ideje átsétálnod az Allee-ba!
Ha azt hitted, a jövő még messze van, akkor ideje átsétálnod az Allee-ba!
Az Allee-ban már konkrétan leparkolt a jövő egy darabja, és még pózol is a kamerának.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.