Bolygó

Desserto: új kaktuszbőr anyag, a fenntarthatatlan állati eredetű helyett

Az állati bőrt sok iparág használja, a divat, a bútor és az autóipar mind hatalmas mennyiségben veszi fel évente ezt az alapanyagot, miközben annak előállítása nem fenntartható, és nem is etikus, vagy ha úgy tetszik kegyetlenségmentes. Szerencsére a kutatóktól sorban érkeznek az izgalmas új eredmények. Bemutatjuk a növényi bőröket.
Ember

Ivóvíz napi 35 000 embernek egy kenyai naperőmű jóvoltából

Lehet, hogy nekünk fel sem tűnik ha egymás után két pohárral is töltünk magunknak a konyhai csapvízből, de sajnos világszerte 2,2 milliárd ember továbbra is napi szinten küzd a biztonságos, iható vízhez való hozzáférés és fogyasztás érdekében. Ez a cikk az ő életükről szól.
Garázs

Személyszállító drónokat tesztelnek Kínában

Kanton város méreteit nehéz elképzelni, ha még nem jártunk igazi megapoliszban. Próbálkozzunk talán annak mentén, hogy szűken vett területe 7,3 -szor nagyobb Budapestnél, vagyis olyan, mintha a fővárosban 168 kerület lenne 23 helyett. És itt is meg kell oldani a közlekedést a 15 millió lakos számára.
Bolygó

Fákat ültet az EasyJet, hogy ellensúlyozza CO2 kibocsátását

Az előrejelzések szerint 2037-re megduplázódik a légiforgalmi utasszám, de a repülőgépek üzemanyag-hatékonysága várhatóan csak körülbelül 1-2 százalékkal javul évente. Ez azt jelentheti, hogy a szén-dioxid-kibocsátás 2050-ig a jelenlegi szám 3,6-szorosára nő.
Űr

Decemberben indulhat a Boeing Starliner űrhajó

A Boeing még november 21-én kigurította CST-100 Starliner utasszállító űrhajóját a floridai indítóhelyre, ez az első alkalom, hogy az űrrepülésre felkészített kapszula elhagyta a hangárt.
Ember

A jövő tudósai #1 - egy 8 éves mexikói kislánynak magasabb az IQ-ja, mint Einsteinnek

Közhely, hogy a gyerekek világa kegyetlen tud lenni, de a társaiktól viselkedésükben is különböző gyerekek mindenki másnál jobban érzik ezt. A kiközösítés, csúfolódás, a csoportosan elkövetett megalázás komoly problémát jelent világszerte. Még azok is megszenvedik ezt, akik szorgalmuknak és képességeiknek köszönhetően már gyermekként kiemelkednek még a felnőttek közül is. Iskolapélda következik.
Techno

A robottudós 100 000 kísérlete

A tudományos kísérletezés időigényes dolog, ellenőrizni kell mindent, előkészíteni a kísérlethez szükséges anyagokat eszközöket, az eredményt mérő műszereket, ez utóbbiakat ráadásul kalibrálni is kell. És ha megvolt, lehet elölről kezdeni az egészet, a megismételhetőség kritériuma miatt. Nem csoda hát, ha ez lassú folyamat. Volt eddig.
Garázs

Újra magyar traktor a földeken

Új magyar gyártású traktorok dagasztják az ország szántóföldjeit, ami régen tapasztalt technológiai büszkeséggel tölthet el bennünket, hiszen a hazai traktorgyártásnak évszázados múltja van, majdnem azóta létezik magyar traktormárka, amióta a géptípus maga. Jelene viszont 30 éve nem volt.
Bolygó

Ég a házunk: az Európai Parlament klímavészhelyzetet hirdetett

Úgy tűnik, az EU komolyan veszi, hogy a szimbolikus gesztusok ideje - amelyeket nem támasztanak alá konkrét intézkedések - lejárt. A közösség vagy cselekszik, vagy a pusztulás visszafordíthatatlanná válik - és az is lehet, hogy már késő.
Bolygó

Innováció: fakivágás helyett raklapok kókusz héjból

Szomorú tény, hogy évente 15,3 milliárd fát vágunk ki, és a világ fáinak mintegy 46 százalékát kiirtottuk az elmúlt 12 000 évben. Szerencsére a Holland CocoPallet nevű startup ötletének segítségével ez a folyamat jelentősen fékezhető.
Techno

Facebook Facelift 2019, avagy a nagy megújulás

Jelentős átalakulás előtt áll a Facebook, egy szép reggelen pedig mind végleg erre ébredünk majd. Lelki felkészítő szigorúan szubjektív alapon.
Techno

December 1-től a Szárnyas Fejvadász már nem a jövőben játszódik, hanem a múltban

A kultikus sci-fi sok mindent eltalált, de sokkal több mindenben hatalmasat tévedett. Például hol vannak a repülő autók?
Űr

Két új magyar műholdat lőnek fel pénteken!

November 7-én tartották a HA5MRC Műegyetemi Rádió Club hagyományosnak mondható idei éves rendezvényét, a Műszaki Napot. Az eseménynek különös jelentőséget adott, hogy november 29-én pályára  állhat a SMOG-P és az ATL-1, vagyis a második és a harmadik magyar műhold.
Techno

IoT a klímaváltozás elleni küzdelemben

Az ipari forradalmat és az azt megalapozó technológiát nevezhetjük nyugodtan eredendő bűnnek is, ha az ember okozta éghajlatváltozás okait keressük. Ironikus módon, egy újabb ipari forradalom és annak új technológiái lehetnek az orvosság a bajokra, melyeket az emberiség ma elszenved az antropogén (ember okozta) globális felmelegedés képében.
Ember

Rákgyógyítás: tartós siker egerekkel, a leukémia és limfóma elleni küzdelemben

A vérképző- és a nyirokrendszer daganataival nem az onkológián, hanem a hematológiai osztályon foglalkoznak, de ettől még ezek rákbetegségek. Reményre adhat okot, hogy orvos-kutatók most újszerű megközelítéssel tartós sikereket értek el kísérleti egereknél.
Techno

A legújabb Androidos trójai a banki adatainkra utazik

A Ginp-trójai egy Advanced Android Threat, ami egy nagyságrenddel rosszabb, mintha csak “sima” vírus lenne, az ártó kód rosszindulatú mobilalkalmazásokon keresztül terjed és a pénzünkre (is) utazik.
Ember

Kémszoftver a Deep webről és egy megszállott apáca titkai

Mi lehet izgalmasabb, mint egy “megszállott” apáca titkosírással írt levele a XVII. századból? Hát természetesen a megfejtése! És mivel az élet egy hollywoodi sztárrendező, a levél megfejtéséhez egy Deep Webről származó titokzatos kémszoftvert használtak fel.
Bolygó

Létezik a földön tökéletesen élettelen hely?

A földön sokféle élőhely található. Van ahol hemzsegnek az élőlények, és akad ahol alig találni életformát. Van ahol szén és van ahol kénalapú élettel találkozhatunk, például a tengerek mélyén feltörő lávafolyások mentén. Még a több tízezer éves gleccserjég belsejében is jégférgek tekeregnek. Létezhet hát olyan hely, ahol egyáltalán nincs élet?
Bolygó

Erdei okos város épülhet Mexikóban

A modern városokban kevés a zöldfelület, a természeti környezet szinte csak a fogyatkozó területű parkokban mutogatott kuriózumként jelenik meg. Mindez elképesztő mértékben rombolja a bent lakók testi és lelki egészségét. Nyaranta a hőhullámok, telenként a sivár kietlen fagyos betondzsungel pusztít. De lehetne ez másképp is.
Techno

Az USA hadserege június óta már nem floppyt használ az atomrakéták indításához

Bréking: Nem írtuk el, az amerikai katonaság végül abbahagyta a hajlékonylemezek (floppy) használatát a nukleáris fegyverek ellenőrzésének és irányításának folyamatában. Nem kapkodták el a dolgot.
Techno

A hologram cirkuszban nem szenvednek az állatok

A cirkuszokat ritkán vádolják állatvédelemmel, annál gyakoribb, hogy megszökött majd elpusztuló, vagy menekülés közben leterített állatokról szólnak a híradások. Nem úgy egy idén nyáron nyilvánosságot kapott történetben, melynek állati szereplői: hologramok!
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.