Bolygó

Pareidolia, avagy latin ábécé és arab számok a pillangók szárnyain

De ott vannak az arab számok is, és még ki tudja mi minden. A természet csodálatos művész, és ahogy a lepkeszárnyakat nézegetjük, valószínűleg impresszionista.
Techno

CES 2020 - a Voiceitt startup segíti a sztrókbetegeket az okosotthonok kezelésében

A startup nem szabványos beszédfelismerési technológiáját integrálja a hang által aktivált eszközökbe.
Tudás

Az erőszakos médiatartalom-fogyasztás jutalma nem marad el. De mi les ránk a sötétből pontosan?

Az elektronikusan (TV, internet, mobil) elérhető médiatartalmak egyre erőszakosabbak, az ingerküszöbünk pedig emelkedik. De vajon milyen hatással van ez a pszichénkre?
Tudás

Egyre sorvad, gyengül a bokánk, vajon mi az oka, és mit tehetünk ellene?

A bokaízületeink hátrányos evolúciós változáson mennek keresztül - derült ki egy olaszországi vizsgálatból, ahol a modern cipőket és fizikai-aktivitásunkat is nagyító alá vették.
Tudás

A világ első épen megőrződött dinoszaurusz-szövetei és sejtszerkezete

A szövetek és lágy részek fosszíliaként való megőrződése rendkívül ritka, és ez a földtörténet régebbi időszakaira hatványozottan igaz. Nem csoda hát, ha először a paleontológusok sem akarták elhinni, mit találtak.
Tudás

A színváltó rostszálak feltárhatják a csomók működésének titkait

Színváltó elemi szálak segítik a csomók rejtélyes működésének feltárását. Úgy tűnik, hogy néhány egyszerű szabály magyarázza, hogy egyes csomók miért erősebbek, mint mások.
Bolygó

2019 hivatalosan is a világ második legmelegebb jegyzett éve volt

A Collins English Dictionary a „klímasztrájkot” választotta a tavalyi év szavának, és talán senkinek nem kell elmagyarázni miért. Soha nem látott forróság, tüzek, aszályok, városi hőhullámok szerte a bolygón.
Garázs

A SUV-ok a legnagyobb CO2 kibocsátók, rögtön az energiaszektor után

A Nemzetközi Energiaügynökség által publikált jelentés megdöbbentő adatokkal szolgál a SUV-ok biztonságáról, gyártásuk és üzemeltetésük környezetre gyakorolt hatásáról.
Techno

A Samsung bemutatta Neont, a világ első "mesterséges emberét" a CES-en

A CES 2020 kiállításra időzített bemutató az emberi intelligencia virtuális szimulációját ígérte, a Samsung Electronics kísérleti kutatócsoportja egyenesen a világ első mesterséges emberének nevezte a szoftvert, amely tanul, beszélget és szimpatizál, mint bármely egy hétköznapi ember.
Ember

Egy kis darab emberi agyszövet, ami túlélt 2600 évet

Az ősi emberek vagy állatok testének lágy részei, különösen az olyan szervek mint például az agy, soha nem maradnak fent, hiszen elbomlanak néha megőrződnek az utókor számára - mondhatjuk tavaly óta.
Techno

A tudósok apró nanolézert alkottak, ami elfér egy emberi sejtben

Hamarosan mikroszkopikus lézerrel, úgynevezett nanolézerrel, - melynek sugara ezerszer vékonyabb, mint az emberi haj, - leszünk képesek közeli képeket készíteni az emberi szövetekről.
Bolygó

A világ legjobb ötletei #2 Egy apró családi cég környezetbarát üzemanyagot gyárt műanyag hulladékból

A műanyag évszázadokig bomlik, és tömegével pusztítja a tengeri életet, meg kell tehát találni az újrahasznosítás lehetséges módjait.
Techno

Részecskegyorsító egy chipen - és a rákbetegség elleni küzdelemben

Stanfordban dolgozó tudósok egy olyan szilícium chipet hoztak létre, amely részecskegyorsítóként működhet - és csak 30 mikrométer hosszú, ami nagyjából az emberi hajszál vastagsága.
Techno

Új Windows 10 fenyegetés és a zsarolóvírusok elleni védekezés alapszabályai

Úgy tűnik, hogy a veszélyes CLOP Windows folyamat-gyilkos malware fejlődik. Egy új kutatás felfedte a Windows 10 „Clop” eddig rejtve maradt képességeit, és azok nem csekélyek.
Garázs

Vajon igaz lehet? Vízzel hajtott autó, 760 lóerő, 300 km/h, ezer kilométeres hatótáv egy töltéssel

Az eredetileg Liechtensteinből indult NanoFlowcell a tavalyi Genfi Autószalonon mutatta be teljesen elektromos Quant 48Volt sportautóját mely a világ első gyorsan cserélhető elektrolit-meghajtású gépjárműve.
Ember

Az Európai Szabadalmi Hivatal elutasította a világ első MI feltalálóját, (pedig két szuper ötlete is volt)

Az európai szabadalmi hatóságok elutasították egy MI hivatalos feltalálóként való regisztrálásának kísérletét.
Tudás

Ilyen nincs, és mégis van: fogaskerék egy rovarban

Az apró ugráló rovar, az Issus coleoptratus fogazott fogaskerekeket használ ízületeiben, hogy pontosan szinkronizálja hátsó lábainak rúgásait, miközben előre halad.
Tudás

Az igazi "szupernagyik" neurológiája - hogyan maradjunk idős korban is szellemileg frissek?

Nemrégiben új tanulmányt közölt az Oxford Academic Journal, melyben „Superagers”-néven említik a magyarul talán “Szupernagyiknak” fordítható, emlékező- és értelmi-képességeiket extrém magas korban is szinte hibátlanul őrző időseket.
Űr

Eddig sosem látott rádióhullám-térkép és megfejtés egy csillag-titokra

Egy új térképen megpillanthatjuk több tízezer távoli galaxis rádióhullámait. A képek fellebbentik a fátylat a csillagképződés történetéről az univerzumban.
Tudás

Hogyan menthető meg a Nap, egy felrobbanó szupernóvától? Több megoldást is mutatunk!

Ugye tudjátok, hogy hová ül, a 400 kilós gorilla? Hát ahová akar. Nos, így van ez a szupernóvákkal is, és ha ilyen vendég várható, akkor gyorsan menni kell.
Techno

Figyelmeztetést adott ki a Microsoft, több millió Windows 10 felhasználó érintett

Csak annyit mondunk: ha eddig elhalasztottuk a Windows 10 novemberi frissítését, bölcs dolog lenne továbbra is várni még egy kicsit.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.