Nemcsak azért, mert a lemezgarázs olyan elemekből épül fel, amik előregyártottak, hanem azért is, mert olyan technológiával készülnek, amitől ellenállók és gyönyörűek lesznek. Szóval a kérdés már nem az, hogy ezek jelentik-e a jövőt, hanem az, hogy mit kell tennünk azért, hogy a saját udvarunkon láthassuk őket.
Ehhez adunk egy kis segítséget, amihez a MobilGarázsBolt.hu csapata is ellátott minket néhány hasznos információval. Elsősorban a betonalapról lesz szó, mert ez jelenti mindennek a stabilitását. Beszélünk majd a bürokratikus rémálomról és az ideális telepítési hely kiválasztásáról is.
A tökéletes betonalap
Mindenekelőtt tisztázni kell, hogy erre egyrészt a stabilitás miatt van szükség, másrészt ez jelenti az alapfeltételét a telepítés megkezdésének. Ennek megfelelően teljesen megkötött, vízszintes és sima felületű betonalapról beszélünk.
Fontos kritérium emellett az is, hogy nem csupán az építmény alapterületének megfelelő méretre van szükség, hanem rá kell hagyni egy 10-15 cm-es túllógást is. A gyakorlatias oka ennek pedig az, hogy a rögzítéshez használt dübelek ne tudják lepattintani a beton szélét, ami a stabilitás záloga lehet.
Kritikus fontossággal bír a vízszint megléte, ami mellett különös figyelmet kell fordítani a derékszögekre is. Érdemes úgy előkészíteni az alapot, hogy nemcsak a szélességre és a hosszra mérünk rá, hanem az átlókat is figyeljük, ami biztosíthatja a derékszögű alapot.
Engedélyköteles a telepítés?
Kritikus szemponthoz érkeztünk, mert régebben a 100 légköbméter és a 4,5 m-es gerincmagasság alatt nem volt ezzel problémánk, de ma már sajnos egy kicsit szigorúbb kereteket kaptunk ehhez.
2024 októbere óta a mobilgarázsok esetében szükség lehet engedély beszerzésére, vagy egyszerű bejelentési kötelezettségre is számíthatunk. Mindemellett községenként eltérő szabályozásokra is készülni kell.
A legfontosabb, hogy minden esetben utána kell nézni, hogy a mi esetünkben milyen előírásoknak kell eleget tenni és ez nemcsak az Építésügyi Hatóság szabályozását jelenti, hanem a helyi önkormányzat is támaszthat teljesítendő feltételeket.
Hova kerüljön a garázs?
Persze ez a témakör a szőrszálhasogatás határait is súrolhatná akár, de valljuk be, hogy nem mindegy, hova kerül a garázs. Itt pedig vissza kell kanyarodni egy kicsit az önkormányzati hatáskörhöz, mert ebbe bizony beleszólhat a HÉSZ is, ami a településrendezési tervet és a helyi építési szabályzatot is magában foglalja.
Ettől függetlenül azonban arra is érdemes figyelni, hogy mennyire lesz könnyű a megközelíthetősége és milyen belógó akadályokat kell megszüntetni. Mindehhez már csak az kell, hogy felvegyük a kapcsolatot a MobilGarázsBolt.hu csapatával, mert mindenben segítenek, hogy a garázs a helyére kerülhessen.
(Szponzorált tartalom)