Miért olyan ritka a rák a nagytestű állatok körében? 2020 / 09 / 12 / Bobák Áron

A biológia egyik legnagyobb rejtélye az úgynevezett Peto-paradoxon, vagyis hogy a rákos megbetegedések gyakorisága nem mutat összefüggést az élőlény sejtjeinek a számával. Magyarul a nagytestű állatoknál ritkábban alakul ki daganatos megbetegedés, holott a józan ész azt diktálná, hogy mivel több sejtjük van (és jellemzően elég sokáig is élnek), így nagyobb eséllyel kéne a sejtjeiknek "meghibásodniuk". A Kurzgesagt videójából kiderül, hogy milyen lehetséges magyarázatok születtek eddig erre a jelenségre, amelyek közül az egyikkel éppen az MTA és az ELTE magyar kutatói álltak elő 2017-ben. (Tipp: ha nem jelenik meg a magyar felirat, akkor a videó alatt, a beállításoknál lehet átváltani) (Borítókép: Nam Anh/Unsplash)
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Két fiatal kutatónő példája bizonyítja, hogy az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) miként formálhatja a szakmai karriert és nyithat kapukat a nemzetközi sikerhez.
Ha azt hitted, a jövő még messze van, akkor ideje átsétálnod az Allee-ba!
Ha azt hitted, a jövő még messze van, akkor ideje átsétálnod az Allee-ba!
Az Allee-ban már konkrétan leparkolt a jövő egy darabja, és még pózol is a kamerának.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.