Mi történik, ha egy fekete lyuk elnyel egy bolygót? 2021 / 11 / 20 / Felkai Ádám

A forgatókönyv egyszerű: a Sagittarius A* egy nagyon fényes és kompakt rádióforrás a Tejútrendszer magjában, közel a Nyilas és a Skorpió csillagkép határához, melynek közelében valószínűleg egy nagyon nagy tömegű fekete lyuk található. Ezen feltételezett fekete lyuk közelébe „téved” véletlen egy csillagrendszer, és a fekete lyuk borzalmas gravitációs ereje kiszakítja a rendszer egyik planétáját, és elkezdi maga felé vonzani. Tegyük fel, a bolygó jól bírja a terhelést, és egyben marad, mi pedig valami csoda folytán ott állunk a felszínen! Milyen látványban lenne részünk, miként torzulna el az égbolt a fejünk felett, miközben szétszakad a téridő? A gravitációs vonzás végül kibírhatatlan, a bolygó darabokra hullik, végül pedig a szingularitás vár a szerencsétlen planétára, amely minden utazás végállomása: ez szó szerint az idők végzete. (Fotó: Flickr/@hipydeus)
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Két fiatal kutatónő példája bizonyítja, hogy az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) miként formálhatja a szakmai karriert és nyithat kapukat a nemzetközi sikerhez.
Ha azt hitted, a jövő még messze van, akkor ideje átsétálnod az Allee-ba!
Ha azt hitted, a jövő még messze van, akkor ideje átsétálnod az Allee-ba!
Az Allee-ban már konkrétan leparkolt a jövő egy darabja, és még pózol is a kamerának.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.