Megalkották az eddigi legerősebb mágnest, aztán jött a robbanás 2022 / 05 / 14 / Felkai Ádám

Az 1000 tesla feletti új lehetőségek nem a brutális robbanásra vonatkoznak, hanem az elektronok mozgásának a megfigyelésére az anyagi környezeten kívül. Így aztán teljesen újfajta megfigyeléseket lehet végezni, amelyek újfajta elektronikai eszközökben kulminálódhatnak – és akár a működő fúziós generátorok létrejöttéhez is hozzájárulhatnak az itt megfigyeltek. A rekord eléréséhez a csapat az EMFC néven ismert technikát alkalmazta – a kis erősségű, 3,2 teslás mágneses teret generáló műszert egy sor kondenzátorhoz erősítették. Ez utóbbiak 3,2 megajoule-t generálnak, ami hatalmas energiamennyiség. Ennek köszönhetően a mágneses tér rendkívül kicsi területen nyomódik össze rendkívül gyorsan – ami sajnos nem egy tartós állapot, és idővel a robbanás és a lökéshullám magát az eszközt is szétvetette. Hozzá kell tenni, hogy erre a kutatók már 700 tesla környékén számítottak, de végül ennek majdnem a dupláját, 1200 teslát sikerült a robbanás előtt mérni. (Forrás: Freethink)
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Két fiatal kutatónő példája bizonyítja, hogy az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) miként formálhatja a szakmai karriert és nyithat kapukat a nemzetközi sikerhez.
Ha azt hitted, a jövő még messze van, akkor ideje átsétálnod az Allee-ba!
Ha azt hitted, a jövő még messze van, akkor ideje átsétálnod az Allee-ba!
Az Allee-ban már konkrétan leparkolt a jövő egy darabja, és még pózol is a kamerának.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.