Ilyen, amikor a Mikulás már a legújabb technológiát használja az ajándékok kiszállítására

2024 / 12 / 28 / Bobák Zsófia
Ilyen, amikor a Mikulás már a legújabb technológiát használja az ajándékok kiszállítására
A Mikulás segítőjeként egy robotkutya állt szolgálatba.

Az ANYbotics robotikai cég négylábú robotja, az ANYmal különleges feladatot kapott idén karácsonykor: a Télapónak kellett segítenie az ajándékok kiszállításában, miután az feledékenységében kihagyott valakit karácsony estéjén, méghozzá éppen egy meglehetősen fontos személyt, Marco Huttert. A név első hallásra a többség számára valószínűleg nem mond túl sokat, de robotikai körökben ismerősen cseng, Hutter ugyanis az ETH Zürich professzora, aki társalapítója volt az ANYbotics startupnak is, így nagy szerepet játszott az ANYmal robotok fejlesztésében. A robotkutya végül az ANYbotics videójának tanúsága szerint, átverekedve magát erdőn-mezőn és minden nehézséget legyőzve, megérkezett Hutterhez, és átnyújtotta neki ajándékát, egy plüss ANYmalt.

A történet persze csak a robotikai cégektől megszokott ünnepi videók forgatókönyvéül szolgált, a valóságban (egyelőre) nem robotkutyák hordják az ajándékokat a fa alá, de a gyártócég számára ez az alkalom is kapóra jött ahhoz, hogy a robot fejlett képességeit demonstrálják. Az ANYmal legfőbb erénye a strapabíró képessége, ami lehetővé teszi, hogy nehéz terepviszonyok között is helyt álljon, akár egy erdőben a kidőlt fák, akár városi környezetben a lépcsők megmászásáról, vagy esetleg vizes környezetről, illetve akadályok kikerüléséről van szó. A robot fejlesztését Hutter elmondása szerint a kezdetektől az a cél határozta meg, hogy egy bármilyen terepen közlekedni képes, "emberi vagy állati módon mozgó" gépet alkossanak meg, az ANYmallal pedig ezt sikerült is elérni.

A robotkutya jelenleg a világ számos pontján végez ellenőrzési, karbantartási feladatokat, aminek során a rá telepíthető kamerák, hőkamerák, lidarok és szenzorok segítségével adatokat gyűjt, és szemmel tartja az épületeket, ipari telepeket, így segítve az emberek munkáját.

(Fotó: ANYbotics)


Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Két fiatal kutatónő példája bizonyítja, hogy az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) miként formálhatja a szakmai karriert és nyithat kapukat a nemzetközi sikerhez.
Ha azt hitted, a jövő még messze van, akkor ideje átsétálnod az Allee-ba!
Ha azt hitted, a jövő még messze van, akkor ideje átsétálnod az Allee-ba!
Az Allee-ban már konkrétan leparkolt a jövő egy darabja, és még pózol is a kamerának.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.