Ezeket az ötleteket inspirálta a koronavírus a közösségi finanszírozós oldalakon

2020 / 04 / 15 / Rácz Tamás
Ezeket az ötleteket inspirálta a koronavírus a közösségi finanszírozós oldalakon
Víruskiszagoló kutyától a menő ökomaszkon át a társasjátékig, amelyben mindenki maga győzheti le a vírust.

A világjárvány kapcsán számos új projekt született a Kickstarter és az Indiegogo forrásgyűjtő oldalakon. Feltalálók, művészek, önmagukon vagy másokon segíteni kívánó támogatáskérők sokasága próbál most pénzügyi alapot teremteni a COVID-19-cel kapcsolatos ötlete megvalósításához. Kiválogattuk féltucatnyi kedvencünket. Ügyet sem vetettünk a koronavírus-mintás pólók nyomtatásához, a vírusellenes dalok felvételéhez és kiadásához kért segítségekre és hasonlókra, csak azokat a konkrét, találmányokkal vagy a járvánnyal kapcsolatos problémák lehetséges gyakorlati kezelésével kapcsolatos felkéréseket kerestük, amelyek a legérdekesebbek lehetnek egy olyan tudományos-technológia magazin olvasói számára, mint a mi Rakétánk. Na jó, egy társasjáték azért becsúszott a végére. Nem mondjuk, hogy minden általunk kiválasztott ötlet megvalósulhat, de az biztos, hogy mindegyik érdekes és eredeti!

1, Kutatás a koronavírus kutyákkal való diagnosztizálhatóságával kapcsolatban

A szponzort keresők szerint van rá esély, hogy a COVID-19 fertőzést az egyes betegségeket kiszagolni valóban képes kutyákkal is lehet diagnosztizálni. Első körben szeretnék igazolni ezt a feltételezést, ezután pedig jöhet a kiképzési módszertan kidolgozása és a kutyák betanítása szerte a világon.

2, Koronavírus elleni lábtörlő

Vannak kétségeink a dolog hasznosságával kapcsolatban, de az ötlet kétségkívül igen eredeti. A projektben olyan lábtörlők készülnének, melyek higiéniai tanácsokat osztogatnak vagy grafikával kérik meg a futárt, hogy ne akarjon barátkozni, csak hagyja ott az ajtó előtt a neten rendelt cuccot.

3, Nyomkövető mobilapp, ami jelzi, ha fertőzött vidéken járunk

Az Alien-filmek óta szeretnénk olyan kis kézi készüléket, ami piros pöttyel jelzi, honnan támadnak a szörnyek - vagy a mostani esetben, hogy honnan támadhat a vírus. Sajnos valahol a lelkünk mélyén mindig tudtuk, hogy a savat köpő duplafogsorú lény mozgását követő eszköz csak akkor lenne igazán hatékony, ha a szörnyek engedelmesen mindenhová magukkal cipelnének egy kis jeladót, de a vírus terjedésénél ez adott, hiszen gyakorlatilag mindenkinél van mobil! Így a fertőzöttek mozgását (ha azok jó fejek és segíteni akarnak azon, hogy mások ne kapják el a nyavalyát) nyomon követő szolgáltatás megmutathajta az egészségeseknek, hol vannak veszélyben.

4, Újrahasznosított műanyagból készült, mosható textilbetétes maszk

Nagyon high-tech az egész, 3D-nyomtatással, enyhe rohamosztagos-sisak-beütésével, a füstteszt-animgiffel. Kéne!

5, Nyílt forráskódú lélegeztetőgép

Nem ez az egyetlen ilyen kezdeményezés, szinte minden országban alakult már kis fejlesztőcsapat arra, hogy a nehézkesen reagáló tömeggyártók helyett sok kis műhely készíthessen lélegeztetőgépeket az esetleges tömeges megbetegedések idejére. Alex masinája mindenesetre nagyon profinak néz ki - reméljük, sikerül is érdemben segíteni az indiegogo-projekttel a rászorulókon!

6, Társasjáték a koronavírus ellen

És végül egy müncheni projekt: akár egyedül is játszható (ez most fontos!) board game szén-dioxid-lézerrel akrilból kivágott cuki figurákkal azoknak, akik legalább játékból legyőznék már végre ezt a nyomorult jószágot.


Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által szervezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) sok évtizedes hagyománya mára széles körű népszerűséget ért el, és fontos kiindulási pont lehet a hazai és határon túli tehetségek számára a jövőbeli karrierjük felé vezető úton. A 2025-ös, 37. konferencia előtt az OTDK céljáról és működéséről Prof. Dr. Szendrő Péter örökös elnök úrral és dr. Cziráki Szabinával, az OTDT titkárával beszélgettünk.
Hírhedt kiberbűnözőnek adott kegyelmet Donald Trump
Hírhedt kiberbűnözőnek adott kegyelmet Donald Trump
Ross Ulbricht életfogytiglani börtönbüntetését töltötte, mert a dark weben működő piacterén kábítószerekkel, fegyverekkel és hamis okmányokkal is kereskedtek. Kedd óta azonban szabad ember.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.