Ez a legnagyobb különbség a Signal és a Telegram között

2024 / 08 / 31 / Pőcze Balázs
Ez a legnagyobb különbség a Signal és a Telegram között
Miközben kiderült, hogy mivel vádolják a Telegram nemrég letartóztatott alapítóját a francia hatóságok, a Signal nevű titkosított üzenetküldő alkalmazás elnöke interjút adott, amelyben rávilágított a két, gyakran összevetett program közti legnagyobb különbségre.

Négy éve, amikor az Európai Bizottság hivatalosan is a Signalt javasolta üzenetküldésre, egyértelművé vált, hogy a technohippik által elindított, ingyenes, adományokból működő program révbe ért. Amint arról a Rakétán beszámoltunk, Moxie Marlinspike Signal-alapító, a különc, raszta anarchista már iskolásként játékprogramokat írt, tizenévesen belógott egy kiberbiztonsági konferenciára, középiskola után hajléktalanként élt a Szilícium-völgyben, majd végül csak sikerült állást találnia a technológiai szektorban. Pár évvel később már ő vezette a Twitter biztonsági csapatát, majd a Google, a Facebook és a WhatsApp is az általa írt Signal alapjaira építette rá saját titkosítási megoldásait. A Signalt mára százmilliók használják önálló alkalmazásként, és mivel a tulajdonosa nem egy csapat magánszemély vagy egy vállalat, hanem egy nonprofit szervezet, ezért annak az elnöke, Meredith Whittaker adott interjút a Wirednek tizedik évfordulójuk alkalmából.

Ebben Whittaker kifejtette, hogy hogyan lehetséges, hogy a Signal a Franciaországba költözést mérlegeli, miközben pont ott tartóztatták le a konkurensüknek tartott Telegram alapítóját, Pavel Durovot.

"A Telegram és a Signal nagyon különböző alkalmazások, nagyon különböző felhasználási módokkal. A Telegram egy közösségi média alkalmazás, amellyel egy egyén milliókkal kommunikálhat egyszerre, és nem biztosít semmilyen komoly magánszféra-védelmet, vagy két végpont közötti, end-to-end titkosítást (csak a kétszemélyes beszélgetésekben, egy-egy eszközön, ha külön bekapcsoljuk a funkciót - a szerző). A Signal kizárólag egy privát és biztonságos kommunikációs alkalmazás, amely nem kínál közösségi média funkciókat." - fogalmazott a vezető, akiről az interjúból az is kiderül, hogy rosszabbul keres több fejlesztőjénél, mert, mint mondja, a legjobbakkal akarnak együttműködni, ám üzletrészt nem tudnak nekik adni, hiszen nem vállalkozásként működnek. Whittaker szerint muszáj nyitva tartaniuk a szemüket, részben a közelgő amerikai választások miatt, hogy olyan székhellyel működjenek, ahol támogatják a titkosítást. Ebben pedig szerinte még az EU is megosztott, hiszen míg a németeknél ezt kötelezővé tennék, a spanyolok aláásnák azt.

Az interjú megjelenésével nagyjából egy időben kiderült, hogy mivel vádolják a hatóságok Pavel Durovot, a Telegram vezérigazgatóját. Amint arról korábban beszámoltunk, a férfit múlt szombaton vették őrizetbe egy párizsi repülőtéren. "Online platform létrehozása azzal a céllal, hogy szervezett csoportok illegális tranzakciókat hajthassanak végre"; "a hatóságokkal való kommunikáció megtagadása"; illetve "titkosított szolgáltatások nyújtása bejelentés és tanúsítvány nélkül" - ezeket vizsgálják a hatóságok Franciaországban a Telegrammal kapcsolatban. A cég visszautasítja a vádakat. Ugyanakkor azt írják a GYIK-oldalukon, százezres csoportok és milliós csatornák ide vagy oda, hogy "minden Telegram chat és csoportos chat privát a résztvevők között. Semmilyen, ezekkel kapcsolatos kéréssel nem foglalkozunk", annak ellenére, hogy korábbi hírek alapján több illegális szervezet használta a programot. Vagyis lehetséges, hogy a hatóságok, törvényhozók elnézőbbek egy olyan alkalmazással, ami teljesen titkosított, de ezer főnél többet nem enged egyszerre kommunikálni egymással, mint egy olyannal, ami jobban beleláthat a chatekbe, ám nem válaszol a hatóságok megkereséseire.


Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Két fiatal kutatónő példája bizonyítja, hogy az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) miként formálhatja a szakmai karriert és nyithat kapukat a nemzetközi sikerhez.
Ha azt hitted, a jövő még messze van, akkor ideje átsétálnod az Allee-ba!
Ha azt hitted, a jövő még messze van, akkor ideje átsétálnod az Allee-ba!
Az Allee-ban már konkrétan leparkolt a jövő egy darabja, és még pózol is a kamerának.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.