Ez a gépember olyasmire képes, amire csak kevesen 2025 / 06 / 24 / Bobák Zsófia

Az Olasz Műszaki Intézet (IIT) Mesterséges és Mechanikus Intelligencia részlegének mérnökei egy iCub robot felhasználásával készülnek az első repülő humanoid megalkotására, ami egy rakétahátizsákkal emelkedik a levegőbe, akárcsak egy mesterséges Vasember. iRonCub3 fejlesztésének célja, hogy olyan robotot alakítsanak ki, ami képes repülve eljutni nehezen megközelíthető helyszínekre, és például egy mentőakció során tudja segíteni az emberek munkáját. A jetpackes humanoid szokatlan öteletnek tűnik, de az IIT szerint a végső felhasználás, és a fejlesztések során szerzett mérnöki tapasztalat miatt is lényeges a projekt. A fejlesztők nemrégen újabb fontos állomáshoz érkeztek, mivel először sikerült a robotnak felemelkednie a talajról 50 centiméteres magasságba, miközben stabilan megtartotta az egyensúlyát. (Fotó: IIT)
A következő 25 év - mítoszok, jóslatok és a valóság
A következő 25 év - mítoszok, jóslatok és a valóság
Európa legnagyobb jövőfesztiválja, a Brain Bar idén is megnyitja kapuit. A rendezvény a 21. század első negyedének elteltével arra a kérdésre keresi a választ: hogy fest majd az emberiség következő 25 éve. A diákok és pedagógusok számára ingyenes eseménynek szeptember 18-19-én a Magyar Zene Háza ad otthont.
A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl –  7 módszer, amivel ellophatják az adatainkat az interneten
A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl – 7 módszer, amivel ellophatják az adatainkat az interneten
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.