Empatikus járókelőket és legyőzhetetlen főellenségeket hoz a videojátékokba az Nvidia legújabb fejlesztése

2025 / 01 / 08 / Bobák Áron
Empatikus járókelőket és legyőzhetetlen főellenségeket hoz a videojátékokba az Nvidia legújabb fejlesztése
Az elsősorban a grafikus chipjeiről ismert Nvidia 2023-ban mutatta be az ACE nevű fejlesztését, amely nem kevesebbet ígért, mint hogy a videojátékokba is elhozza a generatív mesterséges intelligencia vívmányait. A Las Vegasban megrendezett CES-re a vállalat elhozta a technológia továbbfejlesztett változatát, amely így már nem csak arra alkalmas, hogy a nem játékos karakterek (azaz NPC-k) beszélgetni tudjanak a játékossal, de teljesen önálló viselkedéssel ruházza fel őket.

A technológia kulcsa az úgynevezett Kis Nyelvi Modellek (SLM) alkalmazásában rejlik, amelyeknek köszönhetően az Nvidia szerint az NPC-k képessé válnak arra, hogy észleljék a környezetüket, a helyzetnek és a személyiségüknek megfelelő, egyéni döntéseket hozzanak és tanuljanak a korábbi tapasztalataikból. Hogy ez a gyakorlatban hogyan fog kinézni, arra a CES-en néhány látványos példát is hoztak, amelyeket az alábbi galériában lehet megtekinteni.

Nem véletlenül kerül 24 millió forintba az LG legújabb tévéje A koreai gyártó nagy lépést tett afelé, hogy 2025 tényleg olyan legyen, ahogy a jövőt elképzeljük.


Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által szervezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) sok évtizedes hagyománya mára széles körű népszerűséget ért el, és fontos kiindulási pont lehet a hazai és határon túli tehetségek számára a jövőbeli karrierjük felé vezető úton. A 2025-ös, 37. konferencia előtt az OTDK céljáról és működéséről Prof. Dr. Szendrő Péter örökös elnök úrral és dr. Cziráki Szabinával, az OTDT titkárával beszélgettünk.
Manus: az első, teljesen önálló mesterséges intelligencia
Manus: az első, teljesen önálló mesterséges intelligencia
A "Manus" névre keresztelt rendszer képes arra, hogy emberi utasítások nélkül kezdeményezzen, kezeljen és végrehajtson összetett feladatokat.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.