Bizarr eszközöket készítettek baktériumból és élesztőből

2025 / 01 / 06 / Bobák Zsófia
Bizarr eszközöket készítettek baktériumból és élesztőből
A biohibrid eszközök összehozzák a biológiai és digitális elemeket.

A baktériumok és élesztő szimbiózisából kialakuló bakteriális cellulóz adta az alapanyagot egy furcsa eszköz készítéséhez, ami a biológiai és digitális összetevőket ötvözi szokatlan módon. Az egyszerűen BioHybrid Device-nak nevezett eszköz ahhoz hasonló anyagból áll, mint amit a biobőr, azaz az állati bőrt helyettesítő, fenntartható módon tenyésztett anyag készítéséhez használnak, csak a ruhaneműkkel ellentétben elektronikus alkatrészeket is tartalmaz.

A BioHybrid Device lényege, hogy a folyékony állapotú, baktériumokat tartalmazó tenyészetet már a növekedés, vagyis morfogenezis során integrálják a szenzorokkal és egyéb eszközökkel, így mire kialakul a végső forma, az elektronikát már teljesen benövi az élő alapanyag. Az anyagot később kiszárítják, megfelelő méretűre vágják és varrják, és már kész is a műanyag helyett műbőr bevonatú berendezés.

Az eszközt tervező dizájnerek elsőként egy kontrollert készítettek az egyedi módszerrel, de a technológia más típusú berendezések gyártására is alkalmas, a jövőben pedig új alapanyagok és gyártási folyamatok fejlesztésével a fenntartható, élő technológia újabb szintre emelkedhet, hogy "inspirációként szolgáljon az emberiség, technológia és a környezet kapcsolatának újragondolásához."

(Designboom)

{{https://www.raketa.hu/izmos-biohibrid-robot-amerikai-hadsereg}}


Fedezze fel a teljesen elektromos Porsche Macant! Tegye egyedivé, konfiguráljon most!
Legyen szó városi használatról vagy ingázásról, a teljesen elektromos Macan elemében van mindenhol, különösen, ha az egyéniség is számít. Az új modell mindenhol hirdeti a megújulás diadalát.
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által szervezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) sok évtizedes hagyománya mára széles körű népszerűséget ért el, és fontos kiindulási pont lehet a hazai és határon túli tehetségek számára a jövőbeli karrierjük felé vezető úton. A 2025-ös, 37. konferencia előtt az OTDK céljáról és működéséről Prof. Dr. Szendrő Péter örökös elnök úrral és dr. Cziráki Szabinával, az OTDT titkárával beszélgettünk.
Kiderült, hogy a Tesla nem okosabb a prérifarkasnál
Kiderült, hogy a Tesla nem okosabb a prérifarkasnál
Egy youtuber összevetette az FSD vezetéstámogató rendszer képességeit egy olyan autóéval, amiben lidar is található, és a Tesla ebből nem jött ki valami jól.
Ezek is érdekelhetnek
Hirdetés
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.