Az Olasz Műszaki Intézet eltökélt szándéka, hogy repülő humanoidot hozzon létre 2024 / 09 / 06 / Bobák Zsófia

Az Olasz Műszaki Intézet (IIT) Mesterséges és Mechanikus Intelligencia részlegének mérnökei egy repülő humanoid robot megépítésén dolgoznak, ami képes lesz a levegőben közeledni, így a két lábon járó társainál egyszerűbben tud majd eljutni nehezebben megközelíthető helyekre vagy feljutni lépcsőkön és átkelni akadályokon, viszont mindeközben rendelkezik az emberszerű forma előnyeivel, például két kar és két láb által biztosított mozgékonyággal és manipulációs képességgel. A fejlesztéshez a saját készítésű iCub robotot használják, amelyet rakétahátizsákkal, pontosabban a Gravity Industries Jet Suitjához hasonló rendszerrel (ami a karokon is tartalmaz egy-egy hajtóművet) látnak el, ami a levegőbe emeli. Az iRonCub3-ra keresztelt prototípus az eddigi legfejlettebb modell, de még csak a földi tesztjei zajlanak, repülés közben egyelőre nem próbálták ki. A jövőben az intézet a robot felhasználási területét főként a kutatási-mentési feladatok vagy ipari környezetben az ellenőrzési munkák terén látja. (Fotó: IIT)
A Discombobulator – az USA hülye nevű fegyvere, amivel háborúkat lehet pillanatok alatt megnyerni
Trump egy „Discombobulator” nevű titkos eszközzel magyarázza a caracasi rajtaütést – szakértők szerint akár elektronikai zavarás, kiberművelet vagy mikrohullámú fegyver is lehet a háttérben.
Ezek a legbizarrabb robotkutyák, amiket valaha készítettek
Ezek a legbizarrabb robotkutyák, amiket valaha készítettek
Elon Musk és Jeff Bezos robot formában.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.