Az amerikai Tengerészgyalogság speciális erői még speciálisabb fegyvert terveznek bevetni

2024 / 05 / 21 / Bobák Zsófia
Az amerikai Tengerészgyalogság speciális erői még speciálisabb fegyvert terveznek bevetni
A Ghost Robotics robotkutyáját fegyverrel látták el és már tesztelik több munkakörben is.

Az Egyesült Államok Tengerészgyalogsága újabb lépést tett a fegyverrel felszerelt robotkutyák alkalmazásának irányába, miután tesztelték a Ghost Robotics négylábú platformját az Onyx Industries rendszerével ellátva. A robotizált egységből kettőt alkalmaznak a tesztek során, ahogy azt Eric Shell, az Onyx Industries üzleti fejlesztéséért felelős vezetője a The War Zone-nak elmondta, és ehhez a SENTRY elnevezésű távoli irányítású fegyverrendszert integrálták a robotokkal. Ez alkalommal a projektet a Tengerészgyalogság speciális műveleti parancsnoksága (MARSOC) vezényli le, de korábban már szintén a Tengerészgyalogság erői teszteltek egy másik robotkutyát is hasonló körülmények között - akkor a gépen páncéltörőt helyeztek el, hogy a mobilplatformról való indítás életképességét vizsgálják a segítségével.

A MARSOC most a Vision 60 típusú robotkutyákat fejlesztette tovább és egy 7.62x39mm kaliberű, valamint egy 6.5mm Creedmoor kaliberű fegyvert integráltak rájuk, amelyekkel távolról lehet megoldani a célzás feladatát, de a parancsot a lövésre a robotot kezelő ember adja meg, amennyiben szükségesnek ítéli az akciót. A rendszer önállóan végzi a terep felmérését, majd a lehetséges célpontok detektálását, legyenek azok drónok vagy járművek, ezután értesítést küld az eseményekről a szolgálatban lévő kezelőnek. A robotkutyák más alkalmazási körökben is hasznos szolgálatot teljesíthetnek, például adatgyűjtés, ellenőrzés, őrködés területén, és minden esetben hasonló előnyökkel jár a bevetésük: megóvják a katonák testi épségét azáltal, hogy helyettesítik őket veszélyes szituációkban, gyorsan és hatékonyan közvetítik az információkat és helytállnak kockázatos szituációkban is vagy olyan helyszíneken, amelyek nehezen hozzáférhetőek az emberek számára.

A robotkutyák több verzióját is tesztelték az elmúlt időkben különböző katonai szervezetek kötelékében, és ezekben a projektekben a Unitree Go1 modellje mellett a Ghost Robotics platformja bizonyult az egyik legnépszerűbb választásnak. A Boston Dynamics Spotja is esélyes lehet a katonai robot szerepére, mivel egyre gyakrabban tűnik fel rendőri segítőként. A gyártócég azonban több alkalommal is hangsúlyozta, hogy nem ért egyet a robotok felfegyverzésével. Egy nyílt levélben meg is indokolták, hogy miért ellenzik ezt a fajta fejlesztési irányt, elmondásuk szerint a fegyveres robotok újfajta kockázatot jelenthetnek és súlyos etikai kérdéseket vet fel a használatuk, emellett az emberek bizalmát is megingathatja a technológiával (vagyis a négylábú robotizált egységekkel) kapcsolatban. A levelet a Go1-et gyártó Unitree is aláírta, amelynek robotkutyáját M72 LAW páncéltörővel látta el a Tengerészgyalogság egy tavalyi próba során.

(Fotó: Onyx Industries, Ghost Robotics)


Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Két fiatal kutatónő példája bizonyítja, hogy az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) miként formálhatja a szakmai karriert és nyithat kapukat a nemzetközi sikerhez.
Ha azt hitted, a jövő még messze van, akkor ideje átsétálnod az Allee-ba!
Ha azt hitted, a jövő még messze van, akkor ideje átsétálnod az Allee-ba!
Az Allee-ban már konkrétan leparkolt a jövő egy darabja, és még pózol is a kamerának.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.