Arcon hordható légtisztítót dob piacra az LG

2020 / 08 / 28 / Bobák Áron
Arcon hordható légtisztítót dob piacra az LG
A koronavírus-járvány egyik fontos tanulsága volt, hogy a világon kétféle arcmaszk létezik: ami a szakemberek szerint nem nyújt megfelelő védelmet, és amelyikben nem kapsz levegőt. Az LG Puricare Wear ezt a nehézséget igyekszik áthidalni két beépített ventilátor segítségével.

Az eszköz a következőképpen működik: a maszkban található szenzor érzékeli, hogy milyen tempóban és mélyen veszed a levegőt, ez alapján pedig a háromfokozatú ventilátorokat mindig úgy állítja be, hogy a légzés a legkönnyebb legyen.

Belégzésnél a ventilátorok felgyorsulnak, hogy több levegő jusson be, kilégzésnél pedig lelassulnak, hogy akadálytalanul tudjuk kifújni a levegőt.

A Puricare Wear-ben az LG otthoni légtisztítóihoz hasonló két H13 Hepa szűrő gondoskodik a levegő tisztításáról, azt azonban egyelőre nem lehet tudni, hogy a COVID-19-cel szemben mennyire nyújt hatékony védelmet. Korábban a cég utalt rá, hogy a maszk a vírussal szemben is hatékony lesz, még azt is felajánlották, hogy kétezer darabot odaadományoznak a szöuli kórház dolgozóinak. A The Verge érdeklődésére most viszont óvatosabban fogalmaztak, és azt nyilatkozták, hogy megvárják, amíg a maszkjuk megkapja a megfelelő tanúsítványt.

A bevezetőben említett problémát sokan úgy próbálták megoldani, hogy elkezdtek olyan maszkokat hordani, ami kilégzőnyílással is rendelkezik. Ez viszont az amerikai járványügyi hivatal szerint nem túl jó ötlet, hiszen a maszkviselés elsősorban azt tudja hatékonyan megakadályozni, hogy a koronavírussal már megfertőződött ember másoknak is továbbadja a vírust, így a légzőnyílás jelentősen rontja a maszk által nyújtott védelmet. Bár a Puricare Wearen szintén vannak nyílások, egyelőre nem lehet tudni, hogy a HEPA-szűrők csak befelé, vagy kifelé is szűrik-e a levegőt.

Nem (csak) koronavírus ellen

Bárhogy is legyen, az LG terméke biztosan nem haszontalan, hiszen nem a koronavírus az egyetlen, ami miatt egyre inkább érdemes lenne maszkot hordani, ha kilépünk az utcára. A légszennyezettség évről-évre egyre nagyobb gondot okoz a világ nagyvárosaiban, Indiában például annyira súlyos a helyzet, hogy a World Air Quality Report szerint a szennyezett levegő évente mintegy kétmillió ember idő előtti halálát okozza.

A Levegő Munkacsoport és a Greenpeace tavaly novemberben ismertette annak a felmérésnek az eredményét, amelyben megállapították, hogy Budapest levegője még a hivatalos adatoknál is sokkal szennyezettebb a nitrogén-dioxid koncentrációját tekintve. Bár Indiától még messze vagyunk, de egy másik tanulmány szerint Magyarországon így is évente 13 ezer ember halálához járul hozzá a légszennyezettség, ami 2845 milliárd forintos kárt okoz a gazdaságnak.


Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által szervezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) sok évtizedes hagyománya mára széles körű népszerűséget ért el, és fontos kiindulási pont lehet a hazai és határon túli tehetségek számára a jövőbeli karrierjük felé vezető úton. A 2025-ös, 37. konferencia előtt az OTDK céljáról és működéséről Prof. Dr. Szendrő Péter örökös elnök úrral és dr. Cziráki Szabinával, az OTDT titkárával beszélgettünk.
Már jövőre elkészülhet az első AGI, vagyis általános mesterséges intelligencia
Már jövőre elkészülhet az első AGI, vagyis általános mesterséges intelligencia
Azért nem minden szakértő ért ezzel egyet.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.