Ezzel az eszközzel a nyelvünkkel irányíthatjuk a számítógépet

2020 / 09 / 16 / Perei Dóra
Ezzel az eszközzel a nyelvünkkel irányíthatjuk a számítógépet
Az eszköz mindössze  egy apró labdával és mágnessel ellátott fogászati rögzítőből áll, amit viselője a nyelvével előre és hátra pöccinthet, ezáltal többek között irányíthatja például a kurzort.

Dorothee Clasen, a Kölni Nemzetközi Dizájniskola mesterszakos hallgatójának fejéből pattant ki az elsőre meglehetősen szokatlannak tűnő kütyü gondolata, melynek köszönhetően nyelvünk segítségével adhatunk parancsokat számítógépünknek.

A készülék prototípusa egy apró labdából és egy mágneses fogászati rögzítőből áll, ami parányi síneken mozogva érzékeli a mozgásokat – írja a Dezeen tudományos magazin. A termék elgondolása egyébként egyszerűbb, mint az egyszeregy:

a kütyü viselője nyelvével előre és hátra pöccintheti azt, ezáltal többek között irányíthatja például a kurzort.

A szájból egy vékony drót összeköti a WiFi jeladóval a Tongot, ami ezáltal továbbítja az információkat a közvetlen közelében található PC-hez. Clasen szerint találmánya elsősorban a fogyatékkal élőknek jelenthet segítséget, de akár azok is használhatják, akik egyszerre több feladatot szeretnének elvégezni, miközben mindkét kezük foglalt. Hogy mi mindenre képes a Tong, azt a tervező egészen egyedi módon reprezentálta, méghozzá az Atari konzolokon a hetvenes években népszerűvé vált Pong videójáték egyéni verzióján keresztül:

Clasen továbbá azt is elmesélte, hogy a Tong ötlete először lovaglás közben jutott eszébe, ugyanis lenyűgözőnek tartotta a lovas keze és a ló szája közti haptikus visszajelzésen alapuló kommunikációt. "A gyeplővel befolyásolhatjuk a ló testtartását, illetve finom érintéssel ellenőrizhetjük, hogy éppen milyen pozitúrát vett fel" - magyarázza a feltaláló a DesignBoom cikkében.

(Fotó: Cirquids)


Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által szervezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) sok évtizedes hagyománya mára széles körű népszerűséget ért el, és fontos kiindulási pont lehet a hazai és határon túli tehetségek számára a jövőbeli karrierjük felé vezető úton. A 2025-ös, 37. konferencia előtt az OTDK céljáról és működéséről Prof. Dr. Szendrő Péter örökös elnök úrral és dr. Cziráki Szabinával, az OTDT titkárával beszélgettünk.
Kínában elkészítették az elpusztíthatatlan okostelefont, ami már itthon is kapható
Kínában elkészítették az elpusztíthatatlan okostelefont, ami már itthon is kapható
Túrázóknak és a világvégére készülőknek is érdekes lehet a kínai Unihertz beszédes nevű mobilja, a Tank 3 Pro, amibe az óriási akkumulátor mellé még egy beépített projektor is belefért.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.