A brit haditengerészet katonái úgy repkednek a jetpackkel, mint a Vasember 2021 / 05 / 04 / Bobák Áron

A holland speciális alakulat után most a brit tengerészgyalogosok mutatták be, hogyan szélesítheti ki a rakétahátizsák a stratégiai lehetőségeket. A hadgyakorlaton a Királyi Haditengerészet egyik katonája húzta magára a Gravity Industries által gyártott repülő ruhát, majd egy motorcsónakból felszállva tökéletesen landolt a HMS Tamar járőrhajó fedélzetén. A felvételek alapján az egész manőver mindössze néhány másodpercet vett igénybe, vagyis sokkal gyorsabban kivitelezhető, mintha a katonáknak egy helikopterről kellett volna megrohamozniuk a hajót, ami mind a helikopterre, mind a katonákra nézve sokkal több veszélyt rejt magában. A jet suit egyetlen hátránya, hogy mivel a fúvókák a viselője kezén vannak, így amíg azt le nem veszi, meglehetősen kiszolgáltatott, de a gyártó szerint pillanatok alatt meg lehet szabadulni tőlük, ha úgy hozza a szükség. (FRISSÍTÉS: a videón a Jet Suit kitalálója, Richard Browning viseli a rakétahátizsákot, nem a brit hadsereg egyik katonája)
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Két fiatal kutatónő példája bizonyítja, hogy az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) miként formálhatja a szakmai karriert és nyithat kapukat a nemzetközi sikerhez.
Ha azt hitted, a jövő még messze van, akkor ideje átsétálnod az Allee-ba!
Ha azt hitted, a jövő még messze van, akkor ideje átsétálnod az Allee-ba!
Az Allee-ban már konkrétan leparkolt a jövő egy darabja, és még pózol is a kamerának.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.